Robin van Persie je v 62. minuti utišal sicer glasne domače navijače. Foto: Reuters
Martin Petrov
Martin Petrov blesti v kvalifikacijah. Proti Nizozemcem je zabil že četrti gol v treh tekmah. Foto: Reuters
Adrian Mutu
Adrian Mutu je v 49. nastopu za romunsko reprezentanco zatresel 21. gol. Foto: Reuters

Gostitelje je že v 12. minuti v vodstvo popeljal napadalec madridskega Athletica Martin Petrov, ki je v kvalifikacijah zadel že četrtič. Vratar gostov Edwin van der Sar je bil pri močnem nizkem strelu Bolgara s strani brez moči.

Tulipani so nov šok doživeli le štiri minute kasneje, ko je moral zaradi poškodbe igrišče zapustiti Dirk Kuyt. Kljub temu so si do konca prvega polčasa pripravili številne priložnosti, ki so ostale na veselje polnega štadiona v Sofiji neizkoriščene.

Gosti so do pomembne točke prišli po zadetku van Persieja, ki se je v 62. minuti vrinil med domača branilca in po podaji Andrea Ooijerja v kazenski prostor zadel z glavo.

Romuni strli Beloruse
Romunija je v 3. krogu kvalifikacij za evropsko prvenstvo v nogometu leta 2008 v skupini G v v Bukarešti gostila Belorusijo in jo premagala s 3:1. Adrian Mutu je v 7. minuti predložek Florentina Petrea pred gol spremenil v vodstvo z 1:0. Le tri minute kasneje je razglašeno belorusko obrambo z vratarjem na čelu ugnal še Ciprian Marica.

Gostom je upanje na pozitiven rezultat v 20. minuti povrnil Sergej Kornilenko, ki je zadel iz bližine. Isti igralec je na začetku drugega dela zamudil dve imenitni priložnosti za izenačenje. Napake obrambe je z atraktivnimi posredovanji popravljal domači vratar Daniel Coman. Romuni so ponovno lažje zadihali šele v 76. minuti, ko je končni izid srečanja postavil Sorin Goian, ki je zadel po strelu z glavo.

Med tekmo so imeli veliko dela policisti, ki so morali razgrete navijače hladiti tudi z uporabo solzilca.