Milivoje Novakovič je zabil sedem od skupno 11 zadetkov Kölna. Na lestvici strelcev je na četrtem mestu. Foto: EPA
Jens Lehmann
Novakovič je nekdanjemu nemškemu reprezentantu zabil dva gola. Foto: EPA
Vedad Ibišević, Chinedu Obasi, Hoffenheim
Malček iz Hoffenheima nadaljuje s svojo fenomenalno serijo. Foto: EPA
Ralf Rangnick, Hoffenheim
Ralf Rangnick je s Hoffenheimom poskrbel za pravo osvežitev Bundeslige v novi sezoni. Foto: Reuters
Lukas Podolski, Franck Ribery
Lukas Podolski in Franck Ribery sta bila dva od junakov na Allianz Areni. Foto: EPA
Bojan Prašnikar
Bojan Prašnikar bo še nekaj časa premišljeval, kako prekiniti črni niz domačih porazov. Foto: EPA
Izključitev Tesche
Robert Tesche (Arminia Bielefeld) je prejel rdeči karton v 83. minuti. Foto: Reuters
Veselje Hannovra
Poleg Kölna je za največje presenečenje v tokratnem krogu poskrbel Hannover. Foto: Reuters

Gostitelji so že takoj na začetku tekme 11. kroga Bundeslige doživeli hladen tuš. Že v 3. minuti je Mišo Brečko z desne strani podal na drugo vratnico, strel Sergiuja Raduja z glavo je Lehmann odbil, Novakovič pa je z desnico zatresel mrežo. Stuttgart je poskušal na vse pretege izenačiti, a mu ni prav nič uspevalo.

Stuttgart podaril dva zadetka
V 61. minuti je Thomas Hitzlsperger naredil začetniško napako. Žogo je z glavo poslal naravnost v tek ''Nove'', ki je hladnokrvno povišal na 0:2. Po gneči je znižal Roberto Hilbert. V 94. minuti je prav Hilbert naredil naravnost neverjetno napako. Pred svojimi vrati je želel poslati visoko žogo naprej, a je pozabil na Armanda Petita, ki je pritekel, mu odvzel žogo in zapečatil usodo varovancev Armina Veha. Christoph Daum, ki je bil s Stuttgartom leta 1992 prvak, je z Gottlieb Daimler stadiona odnesel zlata vredne tri točke.

Novakovič ni evforičen
''Moramo ostati na realnih tleh, do konca jesenskega dela moramo zbrati vsaj 25 točk. To bi bil velik korak k obstanku. Ne smemo si postavljati previsokih cljev,'' je povedal Novakovič, ki je prvič zabil dva gola na eni tekmi Bundeslige. Na lestvici strelcev je na 4. mestu s sedmimi goli.

Ibišević in Obasi obdržala Hoffenheim na vrhu
Hoffenheim je v drugem polčasu zlomil odpor Karlsruheja (4:1). Po četrt ure je Chinedu Obasi ušel po desni strani in izjemno zaposlil Vedada Ibiševića, ki je zatresel mrežo. Pet minut zatem je ofsajd zanki ušel Sebastian Freis, ki je izid izenačil. Gostitelji so silovito pritisnili. Demba Ba je stresel prečko, bolj natančen je bil Obasi v 67. minuti. Podal je fenomenalni Ibišević, ki je četrt ure pred koncem z glavo povišal na 3:1. To je bil že 13. gol bosanskega napadalca, ki mu je cena sunkovito narasla.

Piko na i je postavil Obasi v 78. minuti v gneči pred vrati Markusa Millerja. Za zadnja dva zadetka je mojstrsko podal Sejad Salihović. Najmlajša ekipa v ligi (23,5 let v povprečju) je zmagala petič zapored, še menedžer Bayerna Uli Hoeness je dejal, da so varovanci profesorja Ralfa Rangnicka celo kandidati za naslov prvaka.

Zmagoviti niz Bayerna se nadaljuje
Bayern je bil s 3:1 boljši od Arminie. V 25. minuti je prosti strel z leve strani izvajal Franck Ribery, odbito žogo je Bastian Schweinsteiger poslal pred vrata, Miroslav Klose pa jo je zabil pod prečko. Pet minut kasneje je Martin Demichelis v kazenskem prostoru Roberta Tescheja. Z bele točke je izenačil Artur Wichniarek. V drugem polčasu je vstopil Lukas Podolski (Luca Toni ima še vedno nalomljeno rebro, manjkal bo tudi v sredo v Firencah). Bielefeld se je branil z enajstimi možmi. Lucio in Miroslav Klose sta zadela le okvir vrat.

Četrt ure pred koncem je ''Poldi'' z leve strani zaposlil Riberyja, Francoz pa je z levico matiral izjemnega vratarja Dennisa Eilhoffa. ''Kaiser Franck'' je šest minut pred koncem padel v kazenskem prostoru, Podolski pa je s sumljive najstrožje kazni postavil končni izid. To je bila že četrta zaporedna zmaga Bavarcev v Bundesligi, na lestvici so varovanci Jürgena Klinsmanna na tretjem mestu.

Cottbusu ni pomagal niti igralec več
Energie je v vse globlji krizi, Schalke je iz Cottbusa odnesel vse tri točke (0:2). Bojan Prašnikar ni mogel računati na kaznovanega najboljšega strelca Dimitarja Rangelova, kar se je zelo poznalo. Gostje so v 52. minuti ostali le z deseterico, Orlando Engelaar je žalil stranskega sodnika z nečednimi gestami. Glavni sodnik Michael Weiner ga je poslal pod prho. Trener gostov Fred Rutten je vseeno igral napadalno. Po podaji rezervista Jeffersona Farfana s prostega strela je bil v 80. minuti z glavo natančen Heiko Westemann. V zadnji minuti je branilec Daniel Ziebig podrl Kevina Kuranyjija, strel Farfana z enajstih metrov je vratar Gerhard Tremmel odbil, a je perujski napadalec v drugem poskusu postavil končni izid.

"V prvem polčasu smo z borbeno igro še uspeli zadržati napade Schalkeja, ki ima veliko bolj kvalitetno moštvo. Ko smo imeli igralca več, smo se preveč spustili. Zadetek smo znova prejeli po prekinitvi,'' je bil nekdanji slovenski selektor znova zelo slabe volje, doživel je že peti domači poraz.

HSV napadal, Hannover zadeval
Hannover je s 3:0 presenetil Hamburger SV, ki vse bolj popušča. Bastian Schulz je že v 5. minuti z desnico z zunanjim delom čevlja dosegel pravi evrogol. V 18. minuti si je Jan Schlaudraff izmenjal dvojno podajo z Mikaelom Forrsselom, potem pa z levico lobal vratarja Franka Rosta. Gostje so v drugem polčasu vse moči usmerili v napad (streli na gol 2:14), Jiri Štajner pa je po protinapadu potrdil zmago.

Werder je jezo po nekaj grenkih porazih stresel nad Hertho (5:1). Blestela sta Diego in Claudio Pizarro.