Ashkan Dejagah in Mario Mandžukić sta zrežirala izjemno pomembno zmago Woilfsburga. Foto: Reuters

"Volkovi", ki so pred dvema letoma osvojili naslov nemškega prvaka, so v letošnji sezoni v veliki krizi, tudi vrnitev Felixa Magatha na klop ni pomagala - vse do današnje tekme. Wolfsburg ima 32 točk in je na 16. mestu, ki vodi v dodatne kvalifikacije s tretjo ekipo iz druge lige.

Köln je začel odločno, že v drugi minuti je Sebastian Freis zatresel prečko. V 14. minuti je Diego prodrl po desni strani in podal pred vrata, kjer je Mario Mandžukić z desnico iz bližine matiral Michaela Rensinga. Šest minut pred odmorom je hrvaški napadalec povišal na 2:0 z glavo po podaji Marcela Schäferja. Slavje se še ni poleglo, ko je Köln znižal. Novaković je našel Freisa, ki je bil natančen z desno nogo.

Dejagah blestel v drugem delu
V 58. minuti je Martin Lanig izgubil žogo na sredini igrišča, Diego in Grafite sta jo hitro prenesla pred kazenski prostor, kjer jo je Ashkan Dejagah pospravil v mrežo. Najboljša igralca tekma Mandžukić in Dejagah sta postavila piko na i dve minuti pred koncem. Novaković in Mišo Brečko sta odigrala vseh 90 minut.

Wolfsburg zaostaja za Kölnom le še za tri točke in ima boljšo razliko v zadetkih. "Kozlički" se bodo morali še pošteno potruditi za obstanek.