Milivoje Novakovič se je takole veselil svojega prvega zadetka v letošnji sezoni. Foto: EPA
Jupp Heynckes.
Trener Bayerja iz Leverkusna Jupp Heynckes je s taktično dovršeno igro proti Hamburgu ubranil 1. mesto na lestvici Bundeslige. Foto: Reuters
Nogometaši Bayerna.
Nogometaši Bayerna so se z zmago nad Freiburgom povzpeli na 5. mesto Bundeslige. Foto: Reuters
Nogometaši Werderja iz Bremna.
Nogometaši Werderja iz Bremna so doma z 2:0 premagali Hoffenheim in trenutno na lestvici Bundeslige zasedajo 4. mesto. Foto: Reuters

Prav tako sta se v derbiju kroga pomerila najboljši ekipi v letošnji sezoni Hamburg in Bayer iz Leverkusna, medtem ko so nove tri točke na lestvici vknjižili münchenski Bayern, Werder iz Bremna in Schalke.

Na Nordbank Areni brez zmagovalca
Z zmago v gosteh bi nogometaši Bayerja iz Leverkusna lahko utrdili 1. mesto v Bundesligi, medtem ko bi nove tri točke v sam vrh potisnile Hamburg. Obe ekipi sta bíli taktično bitko, usoda pa je hotela, da sta se razšli brez zadetkov.

Še najlepšo priložnost za domače je v 79. minuti zapravil Tunay Torun, ki je po odlični podaji Zé Roberta iz neposredne bližine nastreljal branilca Gonzala Castra. Vratar René Adler je bil že premagan, a je domačim uspelo iztržiti le podajo iz kota. Na drugi strani sta se največji priložnosti Bayerju ponudili v izteku tekme. V 86. minuti je strel z glavo Samija Hyypië ubranil Frank Rost, tri minute pozneje pa je 36-letni vratar veselje preprečil še Stefanu Kiesslingu.

Schalke ostaja za petami vodilnih
Ekipo iz Gelsenkirchna je v Stuttgartu v vodstvo popeljal Hrvat Ivan Rakitić. Ta je v 24. minuti izkoristil napako branilca Stefana Celozzija in predložek Rafinhe iz neposredne bližine poslal za hrbet domačega vratarja. Gostujoči vratar Manuel Neuer je moral kar nekajkrat dobro posredovati, če je želel ohraniti vodstvo svoje ekipe - še posebej v 45. minuti, ko je z razdalje nevarno sprožil Cacau. Vseeno pa Neuer v 73. minuti ni mogel storiti ničesar, ko ga je iz neposredne bližine, po dobrem predložku Juliana Schieberja, ugnal prav Cacau. Domači navijači so upali na preobrat, a je njihove upe ekspresno razblinil Kevin Kuranyi.

Bayern s Tonijem prvič v sezoni
Prvič v letošnji sezoni je v dresu münchenskega Bayerna zaigral Italijan Luca Toni, ki pa ni mogel računati na odlične predložke njegovih soigralcev Arjena Robbna in Francka Riberyja (oba poškodovana), prav tako pa je bil odsoten tudi napadalec Ivica Olić. Vseeno je uspelo varovancem Louisa van Gaala stadion Badenova utišati v 40. minuti, ko je žogo po Tonijevem strelu v prazno mrežo poslal Thomas Müller.

V 2. polčasu je za dogodek dneva poskrbel branilec Du-Ri Ča, ki je dosegel spektakularen avtogol. Korejec je namreč proti svojemu vratarju poslal povsem nepotrebno podajo, misleč, da Simon Pouplin stoji na golovi črti. Zadnjega tam ni bilo in žoga se je počasi odkotalila v mrežo. Častni zadetek za Freiburg je v izdihljajih tekme dosegel Stefan Reisinger.

Novakovič mož odločitve
Na RheinEnergie stadionu je ekipa Kőlna, za katero sta tekmo začela Slovenca Novakovič in Mišo Brečko, gostila Mainz. Mož odločitve je bil prav Novakovič, ki je v zadnjem času zaradi svojih reprezentančnih obveznosti v Kölnu dvignil nemalo prahu. Slovenski napadalec je namreč v 42. minuti po lepi kombinaciji na desni strani med Lukasom Podolskim in Fabricom Ehretom iz neposredne bližine premagal vratarja Heinza Müllerja ter dosegel svoj prvi zadetek v letošnjem prvenstvu.