Luis Suarez je končni izid tekme postavil v 90. minuti. Foto: Reuters
Alex Alegria
Veselje Alexa Alegrie po vodilnem zadetku Betisa. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je v deževnem večeru v Madridu v 51. minuti dosegel gol za vodstvo Reala z 2:0. Foto: Reuters

Točko gostom je v 90. minuti prinesel izenačujoči zadetek Luisa Suareza po podaji Lionela Messija, potem ko so gostitelji povedli v 75. minuti z golom Alexa Alegrie po strelu iz kota. Betis je predtem dvakrat zatresel še okvir vrat.

Kmalu po vodilnem golu je Barco razjezil najbolj sporen trenutek na tekmi, saj sodniki niso priznali njenega gola, ko je žoga po podaji Aleixa Vidala in odboju Betisovega branilca Cristiana Piccinija za približno meter prečkala golovo črto, preden jo je izbil Aissi Mandi. V La Ligi v nasprotju s Premier ligo, Bundesligo, Serie A in Ligue 1 še ne uporabljajo tehnologije, ki bi sodnikom pomagala pri odločitvah v takšnih primerih.

Pri 1:0 je imel še eno lepo priložnost za Betis Ruben Castro, ki pa je bil nespreten, ko se je sam znašel pred vratarjem Marcom Andrejem ter Stegnom.

"Nismo igrali dobro, v prvem polčasu smo naredili veliko napak, v drugem pa je bil Betis brez dvoma boljši od nas. Nismo bili niti blizu svoje običajne ravni. Na koncu smo se le dokopali do točke. Glede spornega dogodka bi povedal, da sem videl posnetek. Jasno je, da sodniki potrebujejo pomoč tehnologije," je dejal trener Barcelone Luis Enrique.

Ronaldo podal in zadel
Real Madrid, ki je v sredo izpadel v četrtfinalu kraljevega pokala, je na zadnji tekmi kroga doma s 3:0 premagal Real Sociedad in ima s tekmo manj štiri točke prednosti pred Barcelono. V 38. minuti je mrežo gostov po globinski podaji Cristiana Ronalda načel Mateo Kovačić in utišal nezadovoljne navijače, ki so postajali vse bolj nestrpni zaradi nenavdahnjene predstave svoje ekipe. Nato je Portugalec v 51. minuti povišal na 2:0, končni izid pa je v 83. minuti z glavo postavil Alvaro Morata po predložku Lucasa Vazqueza. Gostje so od 74. minute igrali brez Iniga Martineza, ki je bil izključen po dveh rumenih kartonih. Najlepšo priložnost so si pripravili ob koncu prvega polčasa, ko je Juanmi streljal mimo vrat.