Andraž Šporar je povišal na 3:1. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Goran Cvijanović (Maribor)
Goran Cvijanović je bil najboljši mož na igrišču, saj je sodeloval pri vseh zadetkih Maribora. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Gorica
Novogoričani so izgubili drugič zapored. Foto: MMC RTV SLO/Ervin Čurlič
Prva letošnja zmaga Olimpije v Stožicah
Ivanović odločil na Areni Petrol
Maribor se je utrdil na vrhu lestvice
Domžalčani do polnega izpupiška v Novi Gorici

Ljubljančani, ki so se odrekli tudi Daliborju Radujku in Sretenu Sretenoviću, so povedli v 15. minuti, ko je Boban Jović z diagonalnim strelom z okoli 20 metrov zadel nasprotni zgornji kot Hasićevih vrat.

Koprčani so izenačili v 28. minuti. Denis Popović je s prostega strela s približno 20 metrov žogo spravil čez živi zid v levi zgornji kot ljubljanskih vrat. A izenačenje je bilo kratkotrajno, saj je tri minute pozneje Jović z enajstmetrovke po prekršku nad Nikolo Nikezićem zadel za 2:1. V 36. minuti je Andraž Šporar povišal na 3:1, potem ko je vtekel na globinsko podajo povratnika Aneja Lovrečiča in z diagonalnim strelom matiral Ermina Hasića. V drugem polčasu so gostje pritisnili za znižanje zaostanka, a jih je v 60. minuti "presekal" gol Nikezića. To je bila šele prva prvenstvena zmaga zeleno-belih v Stožicah.
Vijoličasti napolnili mrežo Rudarja
Še višjo zmago so dosegli državni prvaki iz Maribora, ki so kljub močno razmočenem igrišču v Ljudskem vrtu Rudar porazili s 4:0. Vijoličasti so srečanje začeli z najmočnejšo postavo. Prvi je zadel Robert Berić, ki je v mrežo pospravil odbitek po strelu Gorana Cvijanovića. Prav Cvijanović je v 34. minuti z diagonalnim strelom z leve strani zadel malo mrežico Matjaža Rozmana. V drugem polčasu je bilo nekoliko manj priložnosti, kljub temu pa sta gostujočo mrežo zatresla še Marcos Tavares in Alen Ploj.

Slavje Domžal v Novi Gorici
Osmi krog sta sicer odprla Gorica in Domžale, z 2:1 pa so zmagali gostje. Vsi trije zadetki so padli že v prvem polčasu. Domačo mrežo je v 13. minuti načel Rudi Požeg Vancaš, ki si je izmenjal dvojno podajo z Liridonom Osmanajem, prišel sam pred Vasjo Simčiča in ga z desne strani premagal.

Osmanaj je bil vpleten tudi pri drugem zadetku Domžal (23.), ko je podal Jerneju Papežu, ki je nato iz bližine ukanil Simčiča. Novogoričani so znižali zaostanek deset minut pozneje. Kris Jogan se je odločil za strel z okoli 25 metrov in presenetil Gregorja Zabreta. V drugem polčasu so bili najbližje zadetku domači, a je Žiga Kous s črte izbil žogo po strelu Mihe Mevlje.

Ivanović s prvencem odločil zmagovalca
Celjani
so z 2:1 odpravili Aluminij, ki je v Celje prišel s popotnico štirih zaporednih zmag. Tudi tokrat je povedel. V 66. minuti je namreč Robert Kurež po podaji Aljaža Medveda matiral Matica Kotnika. Odgovor domačih je sledil hitro, saj je Mario Močić v 69. minuti žogo z okoli 25 metrov poslal v desni spodnji kot Tomaža Murka. Popoln preobrat so Celjani zrežirali v 83. minuti, ko je po dolgi podaji Mihe Korošca Močić mojstrsko ustavil žogo in jo podal do Nikole Ivanovića, ta pa je zatresel mrežo za svoj prvenec v slovenski ligi.