Trenutek odločitve: Shaunu Wrightu Phillipsu ni uspelo zaustaviti strela Michaela Owna. Foto: EPA
Wayne Rooney in Anderson
Wayne Rooney je z Andersonom proslavljal vodilni zadetek v 2. minuti. Foto: Reuters
Didier Drogba
Didier Drogba je zabil tretji gol, nato pa igrišče zapustil poškodovan. Foto: EPA
Craig Bellamy
Craig Bellamy je dosegel najlepši zadetek na derbiju, a to je slaba tolažba. Foto: EPA
Fernando Torres
Fernando Torres si s petimi zadetki deli prvo mesto med strelci s trojico Defoe, Rooney in Bent. Foto: EPA
Thomas Vermaelen
Arsenal je s Thomasom Vermaelnom pridobil izredno nevarnega strelca ob prekinitvah. Foto: EPA

Obračun z več kot stoletno tradicijo (prvi derbi že leta 1881) je še dodatno začinil Carlos Tevez, ki je poleti rdeči dres zamenjal za sinjemodrega. Derbi se je začel s šokom za goste, saj je Wayne Rooney že v 2. minuti izkoristil neodločnost Cityjeve obrambe in povedel United v vodstvo. Gostitelji so trdno držali pobudo, nato pa je sledila katastrofalna napaka vratarja Bena Fosterja. Tevez mu je žogo mojstrsko odvzel, podal osamljenemu Garethu Barryju, ki je prefinjeno izenačil. Tevez bi ob koncu polčasa sinjemodre lahko povedel v vodstvo, a je po sijajni akciji Kola Toureja in Craiga Bellamyja zadel le vratnico.

Bellamyjev fantastičen odgovor na Fletcherjev gol
Tudi drugi polčas se je začel z golom rdečih vragov. Ryan Giggs je z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Darren Fletcher z glavo matiral Shaya Givna. A gostje so se kmalu vrnili v igro, za kar je poskrbel Bellamy, ki je z roba kazenskega prostora mojstrsko zadel z diagonalnim strelom tik pod stičišče vratnice in prečke.

Owen Old Trafford spravil v delirij
Po izenačenju so rdeči vragi močno pritisnili, vendar je veselje Dimitru Berbatovu dvakrat preprečil Given. Irec se je odlično odzval tudi po voleju Giggsa z roba kazenskega prostora. Domači so premoč vendarle kronali v 80. minuti, ki sta ga znova zrežirala Giggs in Fletcher. Valižan je podal s prostega strela z leve strani, Škot pa je bil znova najvišji v skoku. Ko je kazalo, da je to zmagoviti zadetek, je še drugič udaril Bellamy. Hudo napako je napravil Rio Ferdinand, ki je slabo podal, tako da je do žoge prišel Bellamy, prehitel Ferdinanda in skoraj z mrtvega kota matiral slabo postavljenega Fosterja. Vrhuncev na Old Traffordu pa s tem še ni bilo konec. V 6. minuti sodnikovega podaljška je Owen po podaji Giggsa z diagonalnim strelom z okoli 12 m zapečatil usodo gostov, ki so v 6. krogu doživeli prvi prvenstveni poraz. Owen je sicer v 78. minuti zamenjal Berbatova.

Chelsea nadaljuje niz
Chelsea ostaja na vrhu lestvice, potem ko je s 3:0 premagal Tottenham. Goste je po podaji Didierja Drogbaja načel Ashley Cole, ki je ušel Vedranu Ćorluki in zadel z glavo. Pozneje sta gola dodala še Michael Ballack in Drogba.

"Nino" odločil na Upton Parku
V soboto je Liverpool po ogorčenem boju v Londonu premagal West Ham s 3:2. Odločilni gol je v 75. minuti zabil Fernando Torres. "Hammersi" so v prvem polčasu dvakrat izničili vodstvo "redsov", ki pa so se v tretjem poskusu le ubranili in osvojili dragocene tri točke.

Arsenal se je s 4:0 znesel nad Wiganom, junak dvoboja je bil belgijski branilec Thomas Vermaelen, ki je dosegel dva gola, skupno letos že tri.