Christian Pander je odločil derbi 3. predkroga med Schalkejem in Atletico Madridom. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je upravičil zaupanje Pepa Guardiole. Foto: Reuters
Bate Borisov
Bate Borisov je z zmago v Sofiji resno napovedal, da bo postal prvi beloruski klub v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Alessandro del Piero
Juventus že blesti, za zadetke pa skrbi neuničljivi Alessandro del Piero. Foto: Reuters
Shabani Nonda
Shabani Nonda je dvakrat ukanil obrambo bukareštanske Steaue. Foto: EPA
Miloš Bogunović in Volkan Demirel
Takole je Miloš Bogunović (Partizan) ukanil Volkana Demirela (Fenerbahče). Foto: Reuters

V obračunu nemškega in španskega predstavnika v Gelsenkirchnu je bil Schalke krepko boljši, a je Leo Franco prepprečil izdatnejši poraz Atletica Madrida. Edini zadetek je bil v 30. minuti delo Christiana Panderja, ki je ukanil argentinskega vratarja z močnim in natančnim prostim strelom z desne strani.

Reina reševal redse
Od velikanov v kvalifikacijah sta se najbolje izkazala Juventus in Barcelona; Italijani so s 4:0 zmleli slovaško Artmedio, Katalonci pa z istim izidom Wislo iz Krakova. Težje delo je imel na gostovanju angleški dvojec Arsenal/Liverpool. Topničarji so rabili dobro uro, da so načeli trdoživi Twente (2:0), L'pool pa je samo remiziral v Liegu. Standard oz. Dante je v 12. minuti zapravil veliko priložnost za zmago, strel brazilskega branilca je Pepe Reina zanesljivo ubranil.

"Sovjetski" derbi v Moskvi Dinamu
Prvo dejanje 3. predkroga je pripadlo Fiorentini in Slaviji iz Prage. Za "violo" sta zadela dva izjemna napadalca, ki so ju veliki klubi odpisali, Mutu in Gilardino. V Moskvi so gledalci obujali spomine na čase Sovjetske zveze, ko sta nogomet obvladovala Spartak in Dinamo Kijev, z 12 in 13 naslovi prvakov najuspešnejša kluba propadle države. Bolje so začeli Rusi, ki so preko Baženova povedli že v 4. minuti, a sta nato Bangoura in Milevski s po dvema zadetkoma prinesla Ukrajincem skoraj nedosegljivo prednost.

Bolgar po porazu že odstopil
Ukrajinski večer je dopolnil Šahtjor, ki je v Donecku s pol moči odpravil zagrebški Dinamo z 2:0. Rojake je s projektilom s prostega strela že v 3. minuti načel Dario Srna, nato je Jadson po pol ure kaznoval grobo napako obrambe modrih. V nadaljevanju so ukrajinski prvaki zapravili še nekaj zrelih prložnosti za povišanje izida. Beloruski Bate Borisov je v Sofiji presenetil Levski (1:0), zaradi česar je trener Bolgarov Velislav Vucov nemudoma odstopil.

Olympiacos v resnih škripcih
V "grškem" obračunu med ciprskim Anorthosisom in pirejskim Olympiacosom so z visokih 3:0 slavili prvaki Cipra. Danski Aalborg je v končnici prišel do dragocene zmage nad litovskim Kaunasom (2:0). Steaua je v Istanbulu po 12. minutah vodila že z 2:0, a je razpoloženi Šabani Nonda poskrbel za izenačenje (2:2). Na identičen način se je v Beogradu proti Partizanu v igro vrnil tudi Fenerbahče (2:2).