Giulio Migliaccio je bil strelec drugega zadetka za Palermo. V ozadju Josip Iličić. Foto: EPA
Kdo bi pričakoval, da bo Parma, ki je v spodnjem delu Serie A, s 4:1 zmagala v Torinu? Foto: EPA
Thiago Motta in Leonardo
Thiago Motta se je obeh zadetkov veselil z novim trenerjem Leonardom, ki je vnesel novo energijo v ekipo evropskih prvakov. Očitno so si vsi oddahnili po odhodu Rafaela Beniteza. Foto: EPA
Rodney Strasser
Rodney Strasser je zamenjal Gattusa in zadel za zmago AC Milana. Foto: EPA
Ronaldinho in Adriano Galliani
Ronaldinho in Adriano Galliani sta se dogovorila, da bo Brazilec januarja zapustil rdeče-črne. Foto: EPA

Giovinco igra pri Parmi kot posojeni igralec Juventusa. Prvič je vratarja Marca Storarija premagal v 41. minuti, ko je odbito žogo pospravil v mrežo in postavil izid prvega polčasu. Že po treh minutah nadaljevanja je Giovinco izkoristil podajo še enega nekdanjega igralca Juventusa Antonia Candreve. Juventus je od 17. minute, ko je bil izključen Felipe Melo, igral z 10 nogometaši.
Juve upal le dve minuti
Stari dami je upanje vlil Nicola Legrottaglie po uri igre, pred tem je Simone Pepe s prostega strela stresel vratnico. Le dve minuti po znižanju je sledil nov šok za Torinčane. Giorgio Chiellini je v kazenskem prosotru podrl Hernana Crespa, ki je z bele točke odločil tekmo. Zmago gostov je potrdil Raffaele Paladino v sodnikovem podaljšku. Črn dan za Juve je zaokrožil Fabio Quagliarella, ki si je že v tretji minuti poškodoval koleno.

Cassano debitiral s podajo
Vodilni Milan je v 17. krogu italijanskega prvenstva 85 minut lomil odpor Cagliarija, takrat pa je po kombinatorni igri in podaji novinca v Milanovem dresu Antonia Cassana z desetih metrov zadel rezervist Rodney Strasser. 20-letni nogometaš iz Sierre Leone je s tem dosegel svoj prvi zadetek sezone. Cagliari je imel nekaj velikih priložnosti, Michele Cannini je v prvem delu zadel okvir vrat.

Ronaldinho si bo poiskal klub v domovini
Nekdanji najboljši nogometaš sveta Ronaldinho je dobil proste roke, da si poišče nov klub. "Rad bi se vrnil v Brazilijo. V domovini nisem veliko igral, rad bi osvojil še kakšen naslov. Pogovoril sem se z Adrianom Gallianijem," je povedal Ronaldinho, ki se mu pogodba rdeče-črnimi izteče junija. Pri Milanu si želijo tudi odškodnino.

Zmagi Palerma in Udineseja
Palermo je s 3:0 premagal Sampdorio. Josip Iličić se tokrat ni vpisal med strelce, toda bil je zelo opazen in je med drugim podal pri tretjem zadetku. S še enim slovenskim reprezentantom Arminom Bačinovićem sta bila na igrišču vseh 90 minut.

Samir Handanovič je svojo mrežo ohranil nedotaknjeno, čeprav je Udinese več kot polovico tekme igral brez izključenega Giampiera Pinzija. Vseeno Chievo zaostanka 2:0 ni zmogel nadoknaditi in tako je ostalo pri tem rezultatu. Boštjan Cesar in Bojan Jokić sta bila od prve minute v postavi gostov. Cesar je v 41. minuti naredil prekršek za 11-metrovko nad Antoniom Di Natalejem, ki pa je z bele točke streljal prek vrat.

Leonardo debitiral z zmago
V večernem derbiju je Inter s 3:1 odpravil Napoli. Novi trener Interja Leonardo se je zadetka razveselil že v 3. minuti, ko je bil z volejem natančen Thiago Motta. Že tri minute zatem je Andrea Dossena s 15 metrov zatresel mrežo italijanskih prvakov, a je bil v prepovedanem položaju. V 25. minuti so Neapeljčani vendarle izenačili, Ezequiel Lavezzi je podal s kota, Michele Pazienza pa je z glavo ukanil vratarja Luco Castellazzija. Osem minut pred odmorom je Maicon z desne strani podal pred vrata, kjer je Esteban Cambiasso z glavo zadel za novo vodstvo Interja. Razigrani Motta je potrdil zmago z glavo po kotu Gorana Pandeva v 55. minuti.

17. krog:
JUVENTUS - PARMA 1:4 (0:1)
Legrottaglie 60.; Giovinco 41., 48., Crespo 62./11-m, Palladino 93.

PALERMO - SAMPDORIA 3:0 (1:0)
Miccolli 37., Migliaccio 50., Maccarone 79.
Bačinović in Iličić sta igrala vso tekmo, Kurtić je bil na klopi. Andželkovića (vsi Palermo) ni bilo v ekpi.

UDINESE - CHIEVO 2:0 (2:0)
Sanchez 14., Di Natale 25.
RK: Pinzi 35./Udinese
Handanović je bil v vratih Udineseja. Cesar in Jokić sta za goste odigrala vseh 90 minut.

ROMA - CATANIA 4:2 (1:2)
Borriello 5., 47., Vučinić 86., 94.; Silvestre 30., Lopez 38.

INTER - NAPOLI 3:1 (2:1)
Motta 3., 55., Cambiasso 37.; Pazienza 25.

MILAN 18 12 3 3 30:13 39
LAZIO 18 10 4 4 24:16 34
NAPOLI 18 10 3 5 27:20 33
ROMA 18 9 5 4 26:22 32
JUVENTUS 18 8 7 3 33:21 31
PALERMO 18 9 3 6 32:22 30