Clemens Fritz je s sijajnim strelom od daleč načel mrežo Sampdorie. Foto: EPA

Gostitelji so povedli v 51. minuti, ko je Clemens Fritz z izjemnim strelom s 25 metrov z levico ukanil vratarja Gianluco Curcija. Sampdoria, ki se je v prvem polčasu organizirano branila, je nato napadla. Giampaolo Pazzini je zadel vratnico.
Odločilen trenutek tekme se je zgodil v 66. minuti, ko je Stefano Lucchini v kazenskem prostoru za dres povlekel Sebastiana Prödla in prejel drugi rumeni karton. Z bele točke je bil natančen Torsten Frings. Le dve minuti pozneje je Hugo Almeida lepo zaposlil Claudia Pizarra. Perujski napadalec je z desnico povišal na 3:0. Ko je že vse kazalo na gladko zmago varovancev Thomasa Schaafa, je rezervist Marius Stankevičius podal pred vrata, kjer je Pazzini preskočil Pera Mertesackerja in gostom vlil upanje pred povratno tekmo.

Med prvaki je Salzburg doma izgubil s Hapoelom iz Tel Aviva z 2:3. Partizan je remiziral z Anderlechtom (2:2).