Claudio Pizarro je bil junak srečanja na San Siru. Foto: Reuters
Alexandre Pato
Strel Alexandra Pata za vodstvo Milana 2:0. Foto: Reuters
Sabri Sarioglu, Harry Kewell
Sabri Sarioglu in Harry Kewell se veselita zmagovitega zadetka za Galatasaray. Foto: EPA
Ivica Olić
Ivica Olić je že v 9. minuti zatresel mrežo Nijmegena. Foto: Reuters
Igor Semšov
Igor Semšov je Zenit popeljal v vodstvo proti Stuttgartu. Foto: Reuters

Prva tekma se je v Bremnu končala z remijem (1:1). Rdeče-črni so pred le 25.000 gledalci povedli v 26. minuti, ko je David Beckham izvajal prosti strel, žoga pa je v kazenskem prostoru v roko zadela Torstna Fringsa. Z bele točke je bil natančen Andrea Pirlo. V 33. minuti je vse kazalo, da je Milan že v osmini finala, saj je Alexandre Pato z desnico poslal žogo pod prečko.

Pizarro zrežiral popoln preobrat
Gostje, ki jim v Bundesligi prav nič ne gre po načrtih, so zapretili prek Huga Almeide in Pera Mertesackerja, a v prvem polčasu niso zadeli. V 68. minuti je Diego s prostega strela z leve strani poslal žogo pred vrata, kjer je bil najvišji Claudio Pizarro, ki je z glavo vlil upanje. Deset minut zatem je rezervist Sebastian Bönisch znova poslal predložek v kazenski prostor, kjer je sijajni Pizarro izenačil. Varovanci Thomasa Schaafa so do konca srečanja zadržali jalove napade Milana in poskrbeli za veliko presenečenje. Pokal Uefa tako ostaja edina pomembna lovorika, ki je Milan še nima v svoji vitrini.

V nedeljo Werder gosti Bayern
"Končno smo bili poplačani za ves trud. V prvem polčasu nismo bili dovolj zbrani v zaključku akcij, potem pa se nam je odprlo. Zdaj nas čaka veliki derbi Bundeslige v nedeljo proti Bayernu. Čim prej moramo najti pot iz krize tudi v prvenstvu," je povedal Schaaf, ki je bil tarča ostrih kritik po porazu v soboto v Cottbusu z 1:2.

Milan letos brez lovorike
Carlu Ancelottiju
se zdaj trese stolček. Milan je izpadel iz italijanskega pokala in iz Pokala Uefa, v Serie A pa je na tretjem mestu, 11 točk za mestnim tekmecem Interjem. V nedeljo rdeče-črni gostujejo v Genovi pri Sampdorii, ki se prav tako poslavlja od Evrope. Z 2:0 jo je ugnal Metalist.

Videmčani so se prebudili v drugem delu
Udinese je brez poškodovanega Samirja Handanoviča v vratih premagal Lech z 2:1. Poljaki so povedli v 13. minuti, ko je bil natančen Hernan Rengifo. Videmčani so izenačili prek Simoneja Pepeja, napredovanje pa je v sodnikovem podaljšku potrdil Antonio Di Natale. V osmini finala jih čaka Zenit. Branilci naslova iz St. Peterburga so slavili v Stuttgartu z 2:1.

Sarioglu junak v Carigradu
Pravo dramo so videli gledalci v Carigradu. Bordeaux je povedel že v 1. minuti prek Davida Belliona, a so Turki naredili popoln preobrat (3:1). Marouane Chamakh in Fernando Cavenaghi sta uspela izid poravnati (3:3) in vse je kazalo na napredovanje Francozov. V zadnji minuti je Sabri Sariouglu z roba kazenskega prostora zadel za 4:3 in poskrbel za evforijo na stadionu Ali Sami Yen.