Vito Plut je na zadnjih štirih tekmah dosegel tri gole, ki so Maribor popeljali na 2. mesto lestvice. Foto: Marko Madžarac
Koprčani
Lahko Koper častni jesenski naslov pretvori v pravega? Do zdaj se je 10 jesenskih prvakov na koncu veselilo tudi državnega naslova. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Plut znova mož odločitve
Koper na odmor s 5 točkami prednosti

"Kanarčki" so z visokih 4:0 odpravili Celje, "vijoličasti" pa so z 1:0 ugnali Interblock, tako da razlika med vodilnima moštvoma Prve lige si po koncu jesenskega dela prvenstva ostaja pet točk. Presenetljiva tretja Nafta zaostaja še dodatne štiri točke, na zadnjem, 10. mestu je ptujska Drava. Prvenstvo se bo nadaljevalo 20. februarja s 23. krogom.

Plut udaril po uri igre
Mariborčani so v štirih dneh gostili še drugo ljubljansko moštvo. Po Olimpiji je v Ljudskem vrtu v zaostali tekmi 18. kroga padel še Interblock. Mož odločitve je bil znova Vito Plut, ki je zadel v 60. minuti. Po priložnostih Marcosa Tavaresa, Dragana Jeliča in Timoteja Dodleka, ki je v 35. minuti z razdalje zadel prečko, je Matjaža Rozmana s strelom z glavo ukanil 21-letni napadalec iz Semiča.

Na drugi strani sta najlepši priložnosti za "kockarje" imela Josip Iličič in Matej Rapnik, a je bil Marko Ranilovič v vratih Maribora zanesljiv. Do konca bi moral kapetan Tavares potrditi zmago, a žoga nikako ni hotela čez črto.

Koprski "blietzkrieg" v 21 minutah
Koprčani, ki so prvič v zgodovini I. SNL postali jesenski prvaki, so v prestavljeni tekmi 19. kroga gostili CM Celje. "Kanarčki" so povsem nadigrali "grofe", ki so že po dobrih 20 minutah zaostajali z 0:3.

Miran Pavlin je že v 4. minuti povedel Koper v vodstvo. Motor koprskega moštva je v mrežo pospravil odbito žogo po predložku Aljaže Strune. Ta je na svoj račun prišel osem minut za tem, ko je prvi prišel do "odbitka" po strelu Amirja Kariča in zabil svoj prvi letošnji prvenstveni gol. V 21. minuti se je proslavil še Mitja Brulc, ki je po globinski podaji Saše Božičiča iz prve še tretjič matiral Amela Mujčinoviča.

Pika na i prvenec Bešića
Do konca so Primorci zanesljivo držali niti igre v svojih nogah, končni rezultat pa je v 84. minuti po prodoru in podaji iz neposredne bližine postavil 19-letni Daniel Bešić, ki je v svojem drugem nastopu dosegel prvi prvoligaški zadetek. Zanimivost - Koper je zaradi bolezni, poškodb in kazni že drugič zaigral le s štirimi rezervnimi igralci na klopi.

Prva liga si, zaostali tekmi:

Preložena tekma 19. kroga:
LUKA KOPER - CM CELJE 4:0 (3:0)
400; Pavlin 4., Al. Struna 12., Brulc 21., Bešič 84.

LABOD DRAVA 22 4 6 12 19:35 18

Olimpija je sezono začela z dvema točkama manj, ker maja v II. SNL ni odigrala tekme proti Triglavu v Kranju.