Iaquinta je utišal navijače na stadionu Miejski, a so se Poljaki na koncu vendarle veselili napredovanja. Foto: Reuters
Grki so se prešerno veselili zmage v Madridu. Foto: Reuters
Gol Pazzinija ni bil dovolj, Sampdoria je doma izgubila. Foto: Reuters
Nacho Scocco, Božidar Radošević
Scocco je načel mrežo Radoševića, ki je nato klonil še dvakrat. Foto: EPA
Hajduk in Sampdoria izpadla

Na prvem srečanju teh dveh nasprotnikov septembra so Poljaki v sodnikovem podaljšku izvlekli neodločen izid 3:3, potem ko se je Juventus vrnil po zaostanku 0:2. Črno-beli tudi v nadaljevanju tekmovanja niso blesteli, zato so nujno potrebovali zmago.

V zasneženem in ledenem Poznanju je Lech v vodstvo v 12. minuti po podaji Semira Stilića iz kota z glavo povedel Artjoms Rudnevs z okoli šestih metrov. Rudnevs bi lahko povišal le nekaj minut kasneje, a je njegov strel zletel mimo vratnice. Juventus je v nadaljevanju več napadal. Po strelu Alessandra del Piera je vratarju Krzysztofu Kotorwskemu žoga ušla iz naročja, Leonardo Bonucci pa je streljal previsoko nad vratnico. "Stara dama" je bila v izgubljenem položaju do 84. minute, ko je Italijanom nekaj upanja vlil zadetek Vincenza Iaquinte po podaji Miloša Krasića. Alberto Libertazzi je imel ob izteku rednega dela priložnost za zmago, a je njegov strel z glavo Krzysztof Kotorwski ubranil in Poljaki se veselijo napredovanja v šestnajstino finala.

Balotelli dvakrat natančen
Manchester City je doma premaga Salzburg (3:0) z zadetkoma Maria Balotellija in Adama Johnsona. Balotelli je s sredine kazenskega prostora lepo z levico zadel v spodnji levi kot. V drugem polčasu je podvojil vodstvo z desnico, ko je streljal v spodnji desni kot z okoli šestih metrov. Piko na i je postavil Johnson v 78. minuti z zadetkom v spodnji desni kot. Iz skupine A sta se v nadaljevanje tako uvrstila Manchester City in Lech.

Toivonen "pokopal" Sampdorio
Od nadaljevanja tekmovanja se je poslovila tudi Sampdoria, ki je doma klonila proti PSV Eindhovnu. Med prvim polčasom je bila igra prekinjena za osem minut, ker so se ugasnile luči na stadionu Luigi Ferraris. Vodstvo domačih po zadetku Giampaola Pazzinija je izničil Ola Toivonen v 51. minuti, v zadnji minuti pa Nizozemcem zagotovil zmago in napredovanje. Italijani so tekmo končali z desetimi igralci. V 89. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Guido Marilungo.

Aris šokiral branilce naslova
Na domačem igrišču je moral premoč priznati tudi Atletico Madrid, ki je z 2:3 klonil proti Arisu. Grki so povedli iz prve možnosti, ki so si jo pripravili. Sergio Koke je kaznoval napako vratarja Davida De Gea že v 60 sekundi. De Gea je stekel iz gola proti žogi, a je do nje prej prišel Costas Mendrinos in zadel prečko, žoga pa se je odbila na noge Koke, ki mu ni bilo težko zadeti v prazen gol.

Za veselje domačih navijačev sta poskrbela Diego Forlan in Sergio Agüero, v drugem polčasu pa je Aris gostitelje šokiral z dvema zadetkoma. Koke je bil natančen z bele točke v 51. minuti po prekršku Alvara Domingueza nad Nikosom Lazaridisom. De Gea se je ob koncu srečanja izkazal z nekaj obrambami, ko pa je žoga v kazenskem prostoru prišla do Lazaridisa, jo je ta devet minut pred poslal v domač gol. Branilcem naslova grozi izpad. Aris, ki je Atletico premagal tudi doma, ima toliko točk kot Španci.

Gent ohranil možnosti za napredovanje
Gent, za katerega sta vso tekmo igrala tudi slovenska reprezentanta Marko Šuler in Zlatan Ljubijankić, so na domačem igrišču so ugnali Levski iz Sofije z 1:0 in se po zadetku Fernanda Wallacea veselili druge zmage. Zenit iz St. Petersburga ob CSKA Moskvi, ki bo svojo tekmo petega kroga igral v četrtek, ostaja edina neporažena ekipa v Evropski ligi. Rusi so gladko s 3:1 premagali Anderlecht.