Barcelona (v sredini Neymar) ni uspela streti Osasune. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo se je takole veselil zadetka v sodnikovem podaljšku za zmago Reala z 2:0. Foto: EPA

Tako niso izenačili 45 let starega rekorda Real Madrida, ki je v sezoni 1968/69 na začetku sezone nanizal devet zaporednih zmag. To ni uspelo niti Atleticu Madridu, prve točke je z avtogolom vratarja Thibauta Courtoisa oddal na gostovanju pri Espanyolu, ki je slavil z 1:0.

Najbližje zadetku Neymar in Fabregas
Lionel Messi
je za Barcelono igral prvič po koncu septembra in po poškodbi stegenske mišice dobil priložnost v zadnjih 25 minutah. Katalonci v La Ligi niso zatresli mreže prvič po 65 tekmah oziroma srečanju proti Villarrealu januarja 2012. Na igrišče se je po operaciji kolena in skoraj osmih mesecih počitka vrnil tudi kapetan Carles Puyol.
Barcelona je sicer prevladovala, najlepšo priložnost pa je imela sredi drugega polčasa, ko je bil Neymar po nizkem predložku Martina Montoye za las prekratek. Dve lepi priložnosti bi lahko bolje izkoristil še Cesc Fabregas.
Ancelotti zadovoljen
Real je v soboto popoldne (tekma se je začela ob 16.00) na Santiagu Bernabeuu z 2:0 porazil obrambno usmerjeno Malago in se približal Barceloni na tri točke zaostanka. V 46. minuti je zadel Angel Di Maria s predložkom z desne strani, v 91. pa z 11-metrovke Cristiano Ronaldo, ki mu je na začetku tekme veselje preprečila prečka. Prekršek za strel z bele točke je izsilil rezervist Gareth Bale.

Trener Carlo Ancelotti je bil zadovoljen, da njegovo moštvo v nasprotju s prejšnjimi srečanji tekmecem ni dovolilo priložnosti in je bilo na zelenici dobro postavljeno. Višjo zmago Reala je preprečil dobro razpoloženi vratar gostov Willy Caballero.

Barcelona bo v torek v Ligi prvakov gostovala pri Milanu, v soboto pa jo na Camp Nouu čaka El Clasico proti Realu. Ta bo v sredo igral proti Juventusu.