Športni direktor Zlatko Zahovič in trener Darko Milanič sta na mariborski klopi nemočno spremljala neuspešen boj njunih varovancev na zelenici. Foto: Marko Madžarac
Nogometaši Primorja so kljub zmagi še vedno na zadnjem mestu. Foto: MMC RTV SLO
Celjani zapravili priložnost
Nogometni Velenje - Koper minil mirno
Nafta presenetila vodilno ekipo

Vodilni dvojec je v 32. krogu ostal praznih rok. Vijoličasti so na gostovanju pri Nafti izgubili z 0:1, Celjani pa pri Primorju z 0:2.

Mariborčani so igrali brez poškodovanih Dejana Mezge, Suada Filekoviča, Davida Bunderle in vratarja Marka Pridigarja, kaznovana pa sta bila Zoran Pavlovič in Rene Mihelič. V 36. minuti jih je pokopal lep zadetek Siniše Jankovića z roba kazenskega prostora po podaji Damirja Pekiča z desne strani. Janković je z 20 metrov natančno meril v levi zgornji kot mariborskih vrat.

Nafta v drugem polčasu celo bolj nevarna
Lendavčani so spomladi slavili šele drugič. Tri točke so dobili le še na uvodu v drugi del prvenstva proti Primorju. V prvem polčasu sta ekipi pred 1.800 gledalci pokazali enakovredno, a ne preveč navdušujočo predstavo. Šele v 27. minuti so gostitelji zapravili prvo veliko priložnost, ko je Damjan Ošlaj po podaji Damirja Pekiča z glavo s treh metrov žogo poslal čez okvir vrat. V naslednji akciji je na drugi strani žoga po strelu Marka Popovića z 20 metrov le za nekaj centimetrov zgrešila cilj.

Tudi menjave v drugem polčasu Mariborčanom niso prinesle želenega preobrata. Nafta je pravočasno preprečevala njihove akcije. V zadnjih 10 minutah sta imela Konstantin Vassiljev in Mihael Bukovec celo priložnost za povišanje vodstva na 2:0.

Žaja in Kosmač junaka Primorja
Tekma v Ajdovščini je bila v prvem polčasu nezanimiva in precej živčna ter brez pravih priložnosti za gol. Nekoliko bolj nevarni so bili gostitelji, ki so v drugem delu pokazali bolj zavzeto in bojevito igro. Prvo priložnost je imel sicer nogometaš gostov Roki Štraus, vendar je izid do 71. minute ostal nespremenjen. Takrat je Vladimir Milenković dobil dvoboj na sredini igrišča, pogumno popeljal žogo proti tekmečevim vratom in podal do Mirka Žaje, ki je z roba kazenskega prostora z močnim strelom Primorje povedel v vodstvo z 1:0. Ajdovci so v nadaljevanju zdržali pritisk Štajercev, iz hitrega protinapada pa je končni izid postavil Nace Kosmač.

Peta zaporedna zmaga Drave
Primorje kljub zmagi ostaja zadnje na lestvici. Dve točki prednosti je s peto zaporedno zmago ohranil Labod Drava. Na Ptuju je z 2:1 tokrat padel Interblock. Že v 2. minuti je zadel Sead Zilić po lepi podaji Dorisa Kelenca, Ljubljančani so po četrt ure izenačili prek mladega branilca Mateja Rapnika (glava), zmago gostiteljem pa je v 57. minuti zagotovil Aleš Čeh iz bližine po gneči v ljubljanskem kazenskem prostoru in nespretnem izbijanju. Pozneje je Drava enkrat stresla še prečko. Že v 25. minuti se je poškodoval obetavni napadalec Interblocka Josip Iličič.

Ob jezeru mreži mirovali
Rudar in Luka Koper sta se razšla brez zadetkov. Velenjčani so bili na začetku tekme bolj nevarni, Koprčani so prvič resneje zapretili šele v 37. minuti. Tudi v drugem delu so gostje poskušali predvsem s streli od daleč, lepše priložnosti pa so imeli domači. V 89. minuti je najlepšo zapravil rezervist Luka Prašnikar, ki je s petih metrov z glavo žogo poslal mimo leve vratnice.

Tretji zaporedni poraz Domžal
Hit Gorica je Domžalam zadala tretji zaporedni poraz (2:0). V 45. minuti je po prekršku Ivana Knezoviča nad Etienom Velikonjo z bele točke mrežo zatresel Enes Demirovič. Na začetku drugega polčasa je sodnik zaradi prekrška razveljavil izenačenje Andraža Kirma. Gostitelji so imeli tudi v nadaljevanju terensko premoč, a je gol spet padel na drugi strani. V 66. minuti je po hitrem protinapadu in podaji Gorazda Gorinška v kazenski prostor žogo v lastno mrežo potisnil Luka Elsner.

400; Demirovič 45./11-m, Elsner 66./ag

MARIBOR 32 16 11 5 61:39 59 MIK CM CELJE 32 15 8 9 46:32 53 RUDAR 32 15 5 12 40:34 50 HIT GORICA 32 14 5 13 52:51 47 DOMŽALE 32 10 12 10 37:36 42 NAFTA 32 11 9 12 32:43 42 INTERBLOCK LJ 32 11 7 14 46:46 40 LUKA KOPER 32 8 12 12 33:43 36 LABOD DRAVA 32 10 5 17 41:49 35 PRIMORJE 32 7 12 13 31:45 33