Bayern je prvo moštvo po letu 2003, ki je v Torinu premagalo Juventus v Torinu. Foto: EPA
Ivica Olić
Ivica Olić je utišal olimpijski stadion v Torinu. Foto: EPA
David Trezeget
David Trezeguet je atraktivno zabil vodilni gol Juventusa. Na koncu je bilo to veliko premalo. Foto: Reuters
Hans Jörg Butt
Hans Jörg Butt je med vračanjem v vrata prejemal čestitke soigralcev. Foto: EPA
Alessandro Del Piero
Brez popuščanja: Alessandro Del Piero in Martin Demichelis. Del Piero je med odmorom presenetljivo ostal v slačilnici. Foto: EPA
Michael Owen
Michael Owen je zabil svoj prvi hat-trick za Manchester United. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je tehtnico prevesil na stran Reala. Foto: Reuters
Alain Rochat in sodnik Pedro Proenca
Trenutek odločitve v Zürichu: rdeči karton Alainu Rochatu in enajstmetrovka za Milan. Foto: Reuters

Bayern je odločno začel in si že v uvodu priigral dve lepi priložnosti. Bastian Schweinsteiger je z roba kazenskega prostora streljal čez vrata, Ivica Olić pa je v 12. minuti z glavo zadel vratnico. Juventus je na drugi strani povedel iz prve nevarne akcije. Diego je odvzel žogo Martinu Demichelisu, podal do Claudia Marchisia, ta pa je v kazenskem prostoru lepo našel Davida Trezegueta, ki je s polvolejem v padcu matiral Hansa Jörga Butta.

Vratar Butt v slogu največjih velemojstrov
Gostje so bili tudi po zadetku boljši nasprotnik. Po nekaj obetavnih akcijah so izenačenje dočakali v 30. minuti. Martin Caceres je nespametno zrušil Olića, sodnik Massimo Bussacca pa je pokazal na belo točko. K žogi je pristopil vratar Butt in Gigija Buffona poslal v levo, žogo pa v desno stran vrat. Pritisk Bavarcev se je nadaljeval, Mario Gomez je z glavo poslal žogo čez vrata. Juventus je bil nemočen kot že dolgo ne in zrel za drugi gol. O njegovi nemoči priča tudi statistika po 1. polčasu: posest žoge - 62:38, streli na gol - 4:2, koti - 7:0.

Olić kaznoval Ferrarovo taktiziranje
Pred nadaljevanjem je v slačilnici ostal Alessandro Del Piero. Zamenjal ga je obrambno naravnani Christian Poulsen. Ciro Ferrara je očitno želel zapreti tekmo, kar pa se mu je kmalu maščevalo, saj so gostje zabili še drugi gol. V 52. minuti je Mark van Bommel z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Daniel van Buyten streljal z glavo, Buffon je njegov poskus ustavil, a žoga je prišla do Olića, ki jo je potisnil v gol.

Gomez zabil usodni žebelj v krsto Juventusa
Ferrara je na zaostanek odgovoril z Amaurijem, ki je zamenjal nerazpoloženega Diega. V 66. minuti je Caceres na desnem krilu prebil obrambo in povratno podal na rob kazenskega prostora, kjer je neovirani Trezeguet slabo zadel žogo. Juve je v zadnjih 15 minutah poskušal z napadi, vendar brez uspeha. Vsi upi so se razblinili v 83. minuti, ko je Gomez po kotu in strelu van Buytna z enega metra potisnil žogo v mrežo. Piko na i gala predstavi Bavarcev je v 92. minuti z okoli 20 metrov postavil Anatolij Timoščuk. Juventusu ostaja le Evropska liga.

Owen kot v najboljših časih, CSKA med 16
Iz skupine B bo poleg Manchester Uniteda v osmini finala igral še moskovski CSKA. Moskovčani so z 2:1 zmagali v Carigradu pri Bešiktašu, potem ko je v 95. minuti zadel Jevgenij Aldonin z diagonalnim strelom z desne strani. Tudi remi bi CSKA-ju zadoščal, saj je zdesetkani Manchester s 3:1 premagal Wolfsburg v gosteh. Vse tri gole je zabil Michael Owen.

Milanu ob zmagi Reala zadoščal tudi remi
Zürich je očitno pravi strup za Milan. Že v 1. krogu je presenetljivo slavil v Milanu (0:1), povedel pa je tudi na povratni tekmi. Milan Gajić je v 29. minuti mojstrsko izvedel prosti strel z okoli 30 metrov. Žoga je končala v desnem zgornjem kotu vratarja Dide. Gostje so izenačili v 63. minuti, ko je Alain Rochat od zadaj podrl Marca Borriella, za kar je bil kaznovan z rdečim kartonom. Poleg tega je bila dosojena še enajstmetrovka, ki jo je rutinirano izvedel Ronaldinho za končnih 1:1. Milan je tako osvojil 2. mesto v skupini C, za kar se mora zahvaliti tudi madridskemu Realu, ki je v Marseillu po dveh golih Cristiana Ronalda zmagal s 3:1.