"Super Mario" je že najboljši strelec Bundeslige. Foto: Reuters
Arjen Robben, Louis van Gaal
Robbna so v Münchnu vsi pogrešali v jesenskem delu. Tokrat je zaigral prvič od začetka po finalu svetovnega prvenstva v Johannesburgu. Foto: Reuters
Pavel Pogrebnjak
Pavel Pogrebnjak je napovedal, da se bo Stuttgart kmalu povzpel na lestvici. Foto: EPA
Mario Götze
18-letni Mario Götze je pravo odkritje letošnje sezone. Dosegel je že četrti gol. Foto: Reuters

80.720 gledalcev je pripravilo izjemno vzdušje na stadionu Westfalen, kjer vsi že sanjajo o velikem trenutku sredi maja, ko naj bi se po devetih letih veselili naslova nemškega prvaka. V prvem polčasu so gostitelji prevladovali, dve minuti pred odmorom pa izvedli sijajno akcijo. Junak zmage v Leverkusnu Kevin Grosskreutz je lepo zaposlil Maria Götzeja. 18-letni dragulj Porurja je z desnico poslal žogo v mrežo.

Stuttgart po protinapadu do točke
V drugem delu sta imela Robert Lewandowski in Lucas Barrios izjemni priložnosti za 2:0. Poljak je z roba kazenskega prostora zgrešil, Sven Ulreich pa je s parado odbil strel Barriosa. Šest minut pred koncem je Zdravko Kuzmanović odlično podal v protinapad do Pavla Pogrebnjaka, ki je v polnem šprintu sprejel žogo in jo z desnico zabil pod prečko. Črno-rumeni so v zadnjih minutah na vse načine skušali priti do zmage, najlepšo priložnost je imel v predzadnji minuti Barrios, njegov strel z glavo je Ulreich s konicami prstov odbil prek vrat.

Robben je dodana vrednost Bayerna
Bayern je v prvem delu deloval zelo zaspano proti Kaiserslauternu, ki je prvo medsebojno tekmo avgusta dobil z 2:0. V zadnji minuti prvega polčasa je Ivo Iličević preigral Philippa Lahma in z leve strani močno streljal, a vratar Thomas Kraft je žogo odbil v kot. 22-letni čuvar mreže je znova dokazal, da si zasluži priložnost, ki mu jo je na začetku spomladanskega dela ponudil Louis van Gaal. Kot so gostje slabo izvedli, Thomas Müller je z desne strani podal dolgo diagonalno podajo naravnost v tek Arjena Robbena. Nizozemec, ki je prvič v letošnji sezoni začel tekmo, je mojstrsko preigral vratarja Tobiasa Sippla in poslal žogo v prazno mrežo v zadnji akciji prvega dela.

Velika napaka Timoščuka
Že po 50 sekundah nadaljevanja je Robben znova zrežiral zadetek. Preigral je Alexandra Bugero in Thanosa Petzosa, nato pa izjemno zaposlil Bastiana Schweinsteigerja, ki je v sredini našel Maria Gomeza. Napadalec je le še podstavil nogo. Sredi največje premoči Bavarcev je Oliver Kirch na desni strani ušel Luizu Gustavu in podal pred vrata, kjer je Anatolij Timoščuk začetniško zgrešil žogo, ki je padla naravnost na nogo Jana Moravka. Čeh se ni obotavljal in je z močnim strelom znižal na 2:1.

Gomez že prvi strelec Bundeslige
Deset minut pred koncem je Hamit Altintop, ki je vstopil namesto Robbna, podal proti Gomezu, žoga se je nesrečno za goste odbila naravnost do razigranega napadalca, ki je rutinsko matiral Sippla. Pet minut pozneje je "Schweini" znova lepo opazil Gomeza, ki je povišal na 4:1. S hat-trickom je v letošnji sezoni dosegel že 15 golov in se na lestvici strelcev izenačil z Papiss Dembo Cissejem iz Freiburga. Končni izid je po prodoru Altintopa v sodnikovem podaljšku postavil Müller.

Sanjski krog za Bayern
Gledalci v Münchnu so z veseljem spremljali tudi druge rezultate. Mainz je doma izgubil z Wolfsburgom z 0:1. Odločil je Simon Kjär z glavo v 82. minuti po prostem strelu Diega. Tudi visokoleteči Hannover je ostal praznih rok, zmago je Schalkeju zagotovil Raul v 33. minuti po podaji Lukasa Schmitza.

Predsednik Bayerna Uli Hoeness se je zadovoljno nasmihal, saj je drugo mesto vse bližje. To je nujno za Bavarce, saj je finale Lige prvakov 19. maja 2012 na Allianz Areni. Zadnji vlak za morebitni napad na naslov se ponuja 26. februarja, ko v München prihaja dortmundska Borussia, ki pa lahko naslov zapravi le sama.