Cristiano Ronaldo, ki je odigral 200. tekmo v začetni postavi Portugalske, je bil tudi na Hampden Parku v Glasgowu tarča vsiljivca, ki je vdrl na zelenico in želel posneti selfi. Portugalci so na četrti tekmi v Ligi narodov prvič ostali brez zmage, Ronaldo pa brez zadetka. Foto: Reuters

V skupini A4 so evropski prvaki Španci v Cordobi kljub odsotnosti številnih zvezdnikov, tudi poškodovanega Lamina Yamala, s 3:0 premagali Srbe in si že zagotovili četrtfinale. Švicarji in Danci so medtem v St. Gallnu remizirali z 2:2.

Poljaki, ki so začeli tekmo brez Roberta Lewandowskega, so proti Hrvatom hitro povedli že v 5. minuti, a nato prejeli tri gole od 19. do 26. minute. Ob koncu prvega polčasa so znižali na 2:3, v 68. minuti pa jim je točko po podaji Lewandowskega z nizkim strelom zagotovil vezist Fenerbahčeja Sebastian Szymanski.

Od 76. minute so imeli gostitelji na zelenici igralca več, saj je bil po prekršku nad Lewandowskim izključen vratar Dominik Livaković, a je ostalo pri delitvi točk.

Septembra je medsebojni dvoboj v Osijeku dobila Hrvaška, edini strelec za zmago z 1:0 je bil Luka Modrić.