Claudio Pizarro, Mesut Özil in Diego so bili v sijajni formi. Foto: Reuters
Markus Rosenberg
Markus Rosenberg je zabil dva zadetka. Foto: Reuters
Thomas Schaaf
Thomas Schaaf je bil izjemno vesel po koncu srečanja. Po slabem štartu v sezono so ga mnogi že odstavljali, zdaj pa jim je umirjeni strateg zaprl usta. Foto: Reuters
Michael Rensing

Tako slabe predstave Bavarci na Allianz Areni niso prikazali že zelo dolgo časa. Werder, ki je v torek le remiziral v Ligi prvakov s Famagusto (0:0), se je z gala predstavo oddolžil Bayernu za grenak lanski poraz na domačem igrišču (0:4). Pri varovancih Thomasa Schaafa se ni prav nič poznalo, da so manjkali Torsten Frings, Hugo Almeida, Clemens Fritz in Daniel Jensen.

V 3. minuti je zvezdnik gostov Diego izvajal prosti strel z leve strani, v petmetrskem prostoru je vratar Michael Rensing poletel v prazno, na drugi vratnici pa je le za las zamudil Markus Rosenberg. Kmalu zatem je Bastian Schweinsteiger poskušal z velike razdalje, žoga se je od Pera Metesackerja odbila naravnost na nogo Luce Tonija. Italijanski napadalec je z desnico streljal precej mimo vrat.

''Pizza'' v vratnico, Rosenberg v polno
V 18. minuti je Claudio Pizarro, ki je šest let igral za Bayern, po levi strani ušel Martinu Demichelisu. Perujski napadalec je lobal Rensinga, žoga pa je zadela bližnjo vratnico. Daniel van Buyten je posredoval pred Rosenbergom in razčistil nevarnost pred golom Bavarcev. Argentinski branilec res ni imel svojega dne, po pol ure je spustil Rosenberga, ki je sprejel podajo Mesuta Özila in z desnico s 14 metrov zadel v polno.

Naldo izkoristil zmedo obrambe Bayerna
Bayern je odgovoril prek Lukasa Podolskega, ki je z ugodnega položaja streljal prek vrat. Desna noga je pač njegova slabost. V zadnji minuti prvega dela je razpoloženi Özil izvajal prosti strel z desne strani, žoga je preletela vse igralce, Rensing jo je še uspel odbiti, Naldo pa jo je prisebno s štirih metrov zabil v mrežo. Žvižgi s tribun so pospremili varovance Jürgena Klinsmanna v kabino.

Razpad sistema na začetku drugega polčasa
Jezni ''Klinsi'' je na začetku nadaljevanja v igro poslal novinca Massima Odda in Tima Borowskega, ki pa nista prinesla novega zaleta. Fenomenalni Diego je zaposlil Özila, ki je ob neodločnem Oddu poslal žogo pod prečko. V 59. minuti sta kombinirala Diego in Rosenberg, švedski napadalec je našel Pizarra, ki je ob obupnem Demichelisu z bližine dobesedno osmešil obrambo Bayerna. Gledalci so začeli množično zapuščati stadion. ''Petarda'' je odjeknila v 67. minuti, ko je zelo slabi Rensing znova zaplaval v prazno, Rosenberg pa je le podstavil nogo.

Borowski le omilil poraz
Spomini so že uhajali na 9. oktober 1976, ko je Bayern doživel najhujši poraz doma v zgodovini. Schalke je na olimpijskem stadionu slavil kar s 7:0. Po podaji Odda je Borowski le znižal na 1:5, nekdanji igralec Werderja pa je po podaji Tonija postavil končni izid. To je bil prvi poraz Bayerna na Allianz Areni po 28. aprilu lani, ''Klinsi'' pa je prvič klonil v Bundesligi. Po tekmi je strateg gostiteljev povedal: ''To je bil črn dan za nas. Werder je bil precej bolj svež in agresiven, bolj so si želeli zmage. To je velika zaušnica za nas. Iz tega poraza se lahko veliko naučimo, ni pa čas za paniko. Prepričan sem, da bomo v naslednjih tekmah prikazali precej boljšo igro."

Sörensen vendarle zatresel mrežo
Bojan Prašnikar
z Energiejem ostaja brez zmage. Prvi zadetek za Cottbus v letošnjem prvesntvu je v 13. minuti dosegel Dennis Sörensen z levico po podaji Branka Jelića. Bochum je izenačil prek Antharja Yahie, ki je na začetku drugega polčasa zadel z glavo.

Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta s Kölnom v Bielefeldu doživela poraz z 0:2.