Izbranke Damirja Roba naslednja preizkušnja čaka v torek v Lendavi, ko bo tekmica zadnjeuvrščena Makedonija.

Slovenke so tekmo začele v postavi Eva Vamberger, Lucija Kos, Anisa Rola, Kristina Erman, Dominika Čonč, Lara Prašnikar, Lara Ivanuša, Barbara Kralj, Kaja Eržen, Urška Žganec in Tjaša Tibaut. V drugem polčasu so priložnost dobile še Manja Rogan, Maruša Sevšek in Zala Gomboc.

Slovenke so se v zaostanku znašle v 19. minuti, ko je zadela Jane Ross, toda v 42. minuti so izid izenačile prek Ermanove. Rossova je poskrbela, da so Škotinje na odmor odšle s prednostjo, saj je še drugič zadela. V 52. minuti je Kim Little izkoristila najstrožjo kazen za 3:1 in postavila končni izid.

Na EP se bodo uvrstile zmagovalke osmih kvalifikacijskih skupin ter šest najboljših drugouvrščenih reprezentanc. Preostali dve drugouvrščeni ekipi bosta igrali dodatne kvalifikacije. EP bo julija in avgusta 2017 gostila Nizozemska.

ŠKOTSKA       5  5  0  0  27:2  15
ISLANDIJA     3  3  0  0  12:0   9
SLOVENIJA     4  1  0  3   4:11  3
BELORUSIJA    4  1  0  3   2:12  3
MAKEDONIJA    4  0  0  4   1:20  0