Mario Götze se veseli zadetka skupaj s soigralcem Robertom Lewandowskim. Foto: EPA
Mario Gomez
Mario Gomez se tokrat ni vpisal med strelce. Foto: EPA
Babak Rafati
Potem ko se Babak Rafati ni pojavil na stadionu v Kölnu, sta ga šla v hotel iskat njegova pomočnika. Našla sta ga v kopalni kadi s prerezanimi zapestji in mu, kot se je izkazalo pozneje, rešila življenje. Trenutno je bankir iranskega rodu na intenzivni negi. Foto: Reuters

Mario Götze.
Borussia je po slabšem začetku sezone ujela pravi ritem in na zadnjih sedmih tekmah osvojila 19 od 21 mogočih točk. To je drugi letošnji poraz Bayerna doma, v prvem krogu je na Allianz Areni z 1:0 slavila še ena Borussia, tista iz Mönchengladbacha. Münchenčani so medtem na domačem stadionu dobili pet tekem z razliko v zadetkih 23:0.

Tekma Köln - Mainz je bila odpovedana, ker je glavni sodnik, 41-letni Babak Rafati, v hotelu v Kölnu poskušal storiti samomor. Poskus samomora je sicer preživel in je v stabilnem stanju ter zunaj smrtne nevarnosti. Zamenjave zanj jim ni uspelo pravočasno najti.

V prvem delu tekma ni navdušila
Tekma v prvem polčasu ni upravičila pričakovanj, gledalci so spremljali taktični dvoboj z veliko napakami. Pri Bayernu je prvič po operaciji dimelj prejšnji mesec zaigral Arjen Robben, poznala pa se je odsotnost poškodovanega Bastiana Schweinsteigerja. Gostje so ustavili najboljšega strelca lige Maria Gomeza in na začetku drugega polčasa, tekla je 58. minuta, zapretili prek Šindžija Kagave, ki mu je strel ubranil Manuel Neuer, odbito žogo pa je 19-letni Götze poslal mimo vrat.
Pritisk Bayerna ni obrodil sadov
Sedem minut pozneje je bil veliki up nemškega nogometa uspešnejši. Napako je storil Jerome Boateng, ki je ob dvojni podaji izgubil "orientacijo", Götze pa je zadel z 10 metrov. Bayern je v zadnjih 25 minutah pritisnil in si pripravil nekaj lepih priložnosti, vendar mu ni uspelo priti do izenačenja. 12 minut pred koncem je najlepšo priložnost gostiteljev zapravil Franck Ribery, čigar strel je po prodoru ustavil vratar Roman Weidenfeller.

Lani je Borussia v Münchnu slavila s 3:1 in s tem prekinila niz 18 tekem, ko ji v bavarski prestolnici to ni uspelo. Uspešno sezono je nato kronala z naslovom prvaka.
Hat-trick Reusa
Bayern ima zdaj dve točki prednosti pred obema Borussiama. Nogometaši iz Mönchengladbacha so tokrat kar s 5:0 premagali Werder. Hat-trick je dosegel Marco Reus.