Toni Kroos je bil junak na BayAreni. Foto: EPA
Daniel van Buyten
Daniel van Buyten je dosegel četrti zadetek v Bundesligi v letošnji sezoni. Odločil je tekmi proti Nürnbergu in Eintrachtu doma. Foto: EPA
Ivica Olić
Ivica Olić se je vrnil po poškodbi in v zadnjem mesecu preporodil Bavarce. Foto: EPA
Lucas Barrios
Lucas Barrios na prvih sedmih tekmah ni dosegel gola, potem pa se mu je odprlo. Argentinski napadalec je zabil kar devet zadetkov. Foto: EPA
Jefferson Farfan
Jefferson Farfan je kronal odlično jesen Schalkeja. Foto: EPA

V ledeno mrzli BayAreni (-11 stopinj Celzija) so gostitelji povedli v 18. minuti. Po kotu je najvišje skočil Sami Hypiaa in na robu kazenskega prostora z glavo našel Kroosa, ki je z diagonalnim strelom ukanil vratarja Logana Baillyja. Še pred odmorom so gostje izid poravnali. Strel Roba Frienda je Rene Adler še uspel odbiti, pritekel je Roel Brouwers in žogo poslal v mrežo. V 54. minuti je Borussia celo povedla, z levico je bil natančen Dante Bonfim. Po uri igre je izenačil Eren Derdiyok po podaji Artura Vidala. V 69. minuti je tekmo odločil Kroos (posojen nogometaš Bayerna, ki se poleti 2010 vrača v München) s strelom s 14 metrov z desnico po lepi podaji najboljšega strelca Bundeslige Steffana Kiesslinga.

Hertha v prvem polčasu popolnoma nemočna
Bayern je slavil že četrtič zapored, po veliki zmagi nad Juventusom v Torinu varovanci Louisa van Gaala meljejo vse pred seboj. Vodilni zadetek proti Herthi je dosegel Daniel van Buyten z glavo po kotu Holgerja Badstuberja. Po pol ure igre je Philipp Lahm z desne strani podal pred vrata, kjer je Mario Gomez z levico ukanil Jaroslava Drobnyja. Le dve minuti zatem je strel Gomeza vratar Herthe še uspel odbiti, žogo pa je s šestih metrov v mrežo poslal Arjen Robben.

Po uri igre je nizozemski velemojster zaposlil Thomasa Müllerja, ki je povišal na 4:0. Poraz Berlinčanov sta omilila Adrian Ramos in Raffael, peti zadetek za Bavarce pa je zabil Ivica Olić, ki je ob odhodu iz igre v 80. minuti dobil stoječe ovacije za izjemne predstave v zadnjem mesecu.

"Zelo sem zadovoljen, tako sem si predstavljal našo ekipo že od začetka prvenstva. Še vedno smo v igri v vseh treh tekmovanjih in božične praznike lahko praznujemo v miru. Vsi že čakamo vrnitev Francka Riberyja, z njim bomo še boljši. S takimi igrami nam kakšna lovorika zagotovo ne bo ušla," je bil vesel trener Bayerna Louis van Gaal, ki je bil še pred mesecem dni močno na udaru kritik.

Barrios polepšal proslavo v Dortmundu
Drugo mesto je zasedel Schalke, ki je v petek zvečer ugnal Mainz z 1:0. Tekmo je odločil Jefferson Farfan v 12. minuti. Vse bližje vrhu je tudi Borussia iz Dortmunda, ki je z 1:0 premagala Freiburg in s tem na najlepši mogoč način proslavila stoletnico kluba. V 19. minuti je bil z glavo natančen Lucas Barrios.

Velik preobrat Bochuma
Zlato Dedič
je odigral prvih 45 minut za Bochum, ki je ob odmoru izgubljal v Hannovru z 0:2. V nadaljevanju so varovanci Heika Herrlicha naredili popoln preobrat in slavili s 3:2. Srečanje je štiri minute pred koncem s prostega strela odločil Christian Fuchs.

Nemško prvenstvo se bo nadaljevalo 15. januarja, ko se bosta na Allianz Areni srečala Bayern in Hoffenheim.