Takole je nemški sodnik Merk pokazal rdeči karton Andradeju.
Trener Porta Jose Mourinho

Po precej nezanimivem prvem polčasu, v katerem moštvi nista bili niti blizu zadetka, so Portugalci v nadaljevanju najnevarneje zapretili v 67. minuti, ko je Maniche s 25 metrov zadel prečko, in v 82. minuti, ko je s približno sedmih metrov z glavo po predložku Deca poskušal Jankauskas, a je za las streljal mimo vrat Moline.

Tako rekoč edina polpriložnost gostov, ki niso niti enkrat streljali v okvir Baijinih vrat, je bil volej osamljenega Pandianija v deveti minuti, ki pa je končal prek gola.

Tri minute pred koncem je bil pri gostih izključen Andrade. Za šalo je brcnil prijatelja Deca, nemški sodnik Merk pa očitno ni mislil tako. Deportivo je zato že napovedal pritožbo.

Že pred koncem prvega polčasa je moral zelenico zaradi poškodbe gležnja zapustiti Luque, trener Špancev Irureta pa na povratnem srečanju 4. maja ne bo mogel računati niti na porumenelega Maura Silvo.

Trener Porta Jose Mourinho je po tekmi povedal: "0:0 ni slab izid. Moram verjeti, da lahko zmagamo v La Coruni. Tam Deportivo ne more igrati tako kot danes, nekaj mora spremeniti. Prav tako vem, da je Andrade, ki je bil prej moj igralec v Portu, zelo pomemben zanje, saj je v obrambi najhitrejši."

PORTO           0 - 0         DEPORTIVO