Didier Drogba je načel Rosenborg, ki je na domačem terenu doživel hud poraz. Foto: Reuters
Menjava dresov med kolegi
Pozdrav brazilskih reprezentantov Kakaja in Luisaa po koncu srečanja v Lizboni. Foto: Reuters
Scott Brown in Brandao
Scott Brown (Celtic) je ponudil roko tolažbe ukrajinskemu Brazilcu Brandau. Foto: Reuters
Drugi zadetek Fernanda Torresa
Fernando Torres z igrami in zadetki vse bolj upravičuje astronomsko odškodnino Atleticu Madridu. Foto: Reuters
Zadovoljni Rafa Benitez
Ob zmagi Liverpoola je najbolj odleglo trenerju rdečih Benitezu, ki mu je v primeru neuspeha grozil odpust. Foto: Reuters
Bešiktaš se je pobral po ponižujočem porazu z Liverpoolom v prejšnjem krogu (0:8) in ima še možnosti za preboj v nadaljevanje Lige prvakov. Foto: Reuters
Werder - Real 3:2
Izbruh veselja na Weserstadionu ob zaključnem žvižgu sodnika Vinka. Foto: Reuters
Olympiacos je dosegel pomembno zmago na olimpijskem stadionu v Rimu. Foto: Reuters

Chelsea si je napredovanje v skupini B zagotovil z visoko zmago v Trondheimu (4:0), kjer je dvema zadetkoma v uvodnih 20 minutah vprašanje zmagovalca hitro razrešil Didier Drogba. Schalke je z remijem v Valencii (0:0) ohranil upanje in mora čez 14 dni doma premagati Rosenborg. Špancem, ki so nujno potrebovali zmago, je v 32. minuti tekme na Mestalli delo otežil rdeči karton Davida Albelde, ki je grobo podrl Rafinho. Čeprav so gostitelji narekovali ritem tudi z igralcem manj, pa do odrešilnega zadetka niso prišli.

Celtic zadal že skoraj smrtni udarec Šahtjorju

Milan je v skupini D dobil potrebno točko pri Benfici (1:1), Celtic pa je v 92. minuti ugnal Šahtjor (2:1), a še ni naprej. Za gotovo uvrstitev med najboljših 16 bo moral že v torek na San Siru vsaj remizirati, kar pa najbrž niti ne bo preveč težko, ker bodo rdeče-črni z mislimi že pri svetovnem klubskem prvenstvu na Japonskem, ki se bo začelo 7. decembra. V Lizboni jim je vodstvo v 15. minuti z močnim strelom s 30 metrov zagotovil Andrea Pirlo, kmalu zatem pa je izenačil Maxi Pereira. Zadetek Nuna Gomesa v drugem polčasu je bil zaradi nedovoljenega položaja razveljavljen, v zadnjih minutah pa je dve lepi priložnosti za goste zapravil Kaka.

Šahtjor je v Glasgowu povedel že v 4. minuti prek Brandaa, vendar je bil nezbran v končnici obeh polčasov, ko mu je Celtic zabil oba zadetka. V 45. minuti je mrežo zatresel Čeh Jirži Jarošik, v 92. pa Italijan Massimo Donati. Ukrajinci morajo zdaj doma obvezno premagati Benfico in upati na poraz Celtica v Milanu.

Torres rešil redse
Liverpool je v skupini A s tremi zadetki v zadnjih 15 minutah le strl odpor Porta (4:1), toda brez slavja v Marseillu bo njegov trud bržkone zaman. Francozi so v gosteh z 1:2 izgubili proti Bešiktašu, ki ima tako še nekaj možnosti, vendar mora v zadnjem krogu zmagati še v Portu. Liverpoolov junak na srečanju proti Portugalcem je bil z dvema zadetkoma Fernando Torres, ki je v 78. minuti prispeval tudi odločilni gol za 2:1. Končni izid 4:1 sta postavila Steven Gerrard z 11-metrovke in Peter Crouch, ki je igral zadnjih 20 minut. Bešiktaš je Marseille na kolena spravil v 88. minuti, ko je zadel Brazilec Bobo.

Werder odhaja še po zmago v Pirej
Položaj v skupini C sta povsem zapletli zmagi Werderja proti Realu (3:2) in Olympiacosa v Rimu (1:2). Španskim prvakom je v zadnjem krogu za napredovanje dovolj že točka proti Laziu, medtem ko bo drugega potnika v osmino finala dal neposredni obračun med Olympiacosom in Werderjem v Pireju. Nogometaši iz Bremna bodo morali zmagati, če želijo prezimiti v Evropi. Proti Realu so nadaljevali uspešno nemško tradicijo, saj se je kraljevi klub z 22 gostovanj v Nemčiji le enkrat vrnil z zmago. Čeprav močno oslabljeni (med drugim tudi brez Diega) so v 58. minuti povedli s 3:1 in do konca tekme dovolili le znižanje Ruudu van Nistelrooyu.

Olympiacos je na Olimpicu po pol ure zaostajal z 0:1, v 64. minuti pa mu je tri točke v "malho" potisnil nekdanji nogometaš Lazia Darko Kovačević, ki je na zelenico prišel le osem minut prej.

Liga prvakov, 5. krog:
Skupina A:

BEŠIKTAŠ - MARSEILLE 2:1 (1:0)
Tello 27., Bobo 88.; Taiwo 65.

LIVERPOOL
- PORTO 4:1 (1:1)
Torres 19., 78., Gerrard 84./11-m, Crouch 88.; Lopez 33.

PORTO 5 2 2 1 6:7 8 MARSEILLE 5 2 1 2 6:5 7 LIVERPOOL 5 2 1 2 14:5 7 BEŠIKTAŠ 5 2 0 3 4:13 6

Skupina B:
ROSENBORG - CHELSEA 0:4 (0:3)
Drogba 8., 20., Alex 40., Cole 73.

VALENCIA - SCHALKE 0:0
RK: Albelda 32./Valencia

CHELSEA * 5 3 2 0 9:2 11 ROSENBORG 5 2 1 2 5:7 7 SCHALKE 5 1 2 2 2:3 5 VALENCIA 5 1 1 3 2:6 4 * - že v osmini finala

Skupina C:
WERDER - REAL MADRID 3:2 (2:1)
Rosenberg 5., Sanogo 40., Hunt 58.; Robinho 14., van Nistelrooy 71.

LAZIO - OLYMPIACOS 1:2 (1:1)
Pandev 30.; Galletti 35., Kovačević 64.

REAL MADRID 5 2 2 1 12:9 8 OLYMPIACOS 5 2 2 1 8:7 8 WERDER 5 2 0 3 8:10 6 LAZIO 5 1 2 2 7:8 5

Skupina D:
BENFICA - MILAN 1:1 (1:1)
Pereira 20.; Pirlo 15.

CELTIC
- ŠAHTJOR 2:1 (1:1)
Jarošik 45., Donati 92.; Brandao 4.

MILAN * 5 3 1 1 11:5 10 CELTIC 5 3 0 2 5:5 9 ŠAHTJOR 5 2 0 3 5:9 6 BENFICA 5 1 1 3 3:5 4 * - že v osmini finala