Dani (zgoraj) se je takole veselil edinega gola proti Chelseaju. Foto: EPA
Jefferson Farfan
Zadetek Jeffersona Farfana je PSV-ju zagotovil dragoceno zmago, ki je Milan pahnila v precej neugoden položaj. Foto: Reuters
Julio Cruz
Julio Cruz je v letošnji Ligi prvakov dosegel tri zadetke. Odločil je že tekmo v Bratislavi proti Artmedii. Foto: EPA

Obe tekmi sta se končali z zmago gostiteljev z 1:0. Lyon in Real Madrid sta se s tremi točkami v Atenah (1:4) in Trondheimu (0:2) iz skupine F že uvrstila v osmino finala. Schalke je z 2:0 premagal Fenerbahče in ostaja v borbi za preboj med najboljših 16. Velik korak k napredovanju je storil Inter. Na praznem San Siru je za preobrat proti Portu dvakrat zadel Julio Cruz. Druga tekma v skupini H med Artmedio in Glasgow Rangersi se je končala z remijem 2:2. Slovaki so bili dvakrat v zaostanku, na koncu pa so si priigrali dragoceno točko.

Sevilla bo tri točke proti Chelseaju slavila še dolgo v noč. Največji junak zeleno-belih je Dani, ki je po čudoviti akciji v 28. minuti zadel le tri minute po vstopu v igro, ko je zamenjal poškodovanega Ricarda Oliveiro. Že pred tem so domači ostali tudi brez branilca Nana. Kljub temu so po prvem polčasu zasluženo vodili. Londončani so v nadaljevanju zaigrali bolje in imeli najlepšo priložnost za izenačenje 20 minut pred koncem, ko se je strel Michaela Essiena odbil od obeh vratnic, a žoga ni hotela v mrežo. Ganec je bil nekaj trenutkov zatem natančnejši, vendar je pred udarcem proti golu storil prekršek nad Juanitom.

V skupini E se obeta še ogorčena bitka
Milan se je po porazu na Nizozemskem znašel v težkem položaju. PSV je prevzel vodstvo na lestvici z zadetkom Jeffersona Farfana v 12. minuti. Perujec je izkoristil napako Kahe Kaladzeja, ki je z glavo prešibko podal nazaj vratarju Didi, do žoge je prišel napadalec domačih in jo z močnim strelom med brazilskim vratarjem in levo vratnico poslal v mrežo.

Rdeče-črni, ki so se maja v Eindhovnu v zadnji minuti rešili izpada v polfinalu, niso ponovili super predstave s sobotnega derbija proti Juventusu. Alex bi lahko že v prvem polčasu povišal na 2:0, vendar je bil Dida na mestu. Tudi v nadaljevanju je moral še nekajkrat posredovati. Najbližje izenačenju sta bila na drugi strani Clarence Seedorf in Andrej Ševčenko s prostega strela, a se je izkazal Gomes. "Ševa" je zaradi poškodbe pete igral le zadnje četrt ure.

Milana je na lestvici pri petih točkah ujel Schalke. Njuna medsebojna tekma bo v zadnjem krogu na San Siru. Odpor Fenerbahčeja so Nemci načeli v 32. minuti, ko je po podaji Lincolna z glavo zadel Kevin Kuranyi. Turki so v 55. minuti ostali le z devetimi igralci. Zaradi grobih prekrškov sta bila izključena Brazilca Fabio Luciano in Marco Aurelio. Višje vodstvo gostiteljev je s sijajnimi obrambami preprečil vratar Volkan Demirel, tik pred zadnjim sodnikovim žvižgom pa je zmago domačih potrdil Ebbe Sand.

Cruz rešil Mancinija
Lyonu so stoodstoten izkupiček po štirih tekmah zagotovili Juninho (znova je prekrasno zadel s prostega strela), John Carew in Mahamadou Diarra. Realu je pri prvem golu pomagal Rosenborgov branilec Mikael Dorsin, ki je po prodoru Robinha žogo nespretno poslal v svojo mrežo, drugi strelec pa je bil s približno 15 metrov Jose Maria Guti.

Inter je v prvem polčasu proti Portu pokazal bore malo, goste pa je vodstvo popeljal Hugo Almeida, ki je Julia Cesarja premagal s prostega strela s 30 metrov. Ključni trenutek tekme se je zgodil v 61. minuti, ko je trener modro-črnih Roberto Mancini zamenjal Adriana s Juliom Cruzom. Argentinec je izenačil z 11-m po prekršku Pedra Emanuela nad Davidom Pizarrom, tri točke pa je gostiteljem zagotovil z glavo po podaji Siniše Mihajlovića s kota.