Damir Skomina je Maxiju Pereiri v 40. minuti pokazal še drugi rumeni karton. Foto: Reuters

Slovenski sodnik je po njihovem mnenju na povratni tekmi četrtfinala Lige prvakov med Chelseajem in Benfico sodil škandalozno. Predsednik Benfice Luiz Felipe Vieira je bil besen in je besedno napadel Skomino, ki je dosodil enajstmetrovko v korist Chelseaja in po drugem rumenem kartonu izključil Maxija Pereza.

"Ne morem razumeti, kako so lahko Skomino določili za glavnega sodnika. Vsi so videli, kaj se je zgodilo. Nogomet je postal posel, Benfici pa ni bilo dovoljeno, da se prebije v polfinale, čeprav smo bili boljši. Pomoč bomo poiskali pri naši nogometni zvezi, čeprav je vprašanje, koliko lahko naredi."

Ob tem je Vieira spomnil, kako Benfici na prvi tekmi ni bila dosojena enajstmetrovka, čeprav je John Terry v enajstmetrovki igral z roko.

Chelsea je na Stamford Bridgeu zmagal z 2:1 in se v polfinale prebil s skupnim izidom 3:1.