Mariborčani so bili v prvem polčasu preprosto boljši nasprotnik, v nadaljevanju pa so se jim Ajdovci hrabro postavili po robu in jim povzročili nemalo težav. Vseeno gostom kljub zmanjšanju zaostanka ni uspelo izenačiti in nato morda celo drugič v zgodovini zmagati v Ljudskem vrtu, potem ko so svojo edino zmago v štajerski prestolnici dosegli septembra 1997 v domačem prvenstvu (edini zadetek na tekmi je tedaj dosegel Patrik Ipavec). Foto: www.alesfevzer.com

Po pričakovanjih so Mariborčani hitro planili na ajdovska vrata in začeli vršiti vse večji pritisk, ki ga je v 12. minuti z zadetkom okronal Arnel Jakupović, ki je vratarja Tonyja Macana premagal po podaji Ivana Brnića iz kota in lepo uigrani akciji.

Vodstvo je 15 minut pozneje podvojil Marko Tolić, ki je po lepem samostojnem prodoru z levico sprožil plasiran strel in zadel z roba kazenskega prostora.

Najlepša priložnost za Ajdovce se je v nadaljevanju polčasa ponudila Elianu Demiroviću, ki je z velike razdalje zadel prečko. Žoga se je od okvirja gola odbila v domačega vratarja Menna Bergsna, a na njegovo srečo ni pristala v mreži.

Ajdovci so tako kot v prvem polčasu tudi v drugem v 57. minuti zatresli okvir vrat, tokrat so po diagonalnem strelu Matica Zavnika stresli vratnico, že nekaj trenutkov pozneje pa jim je uspelo zaostanek prepoloviti: po predložku iz kota je z glavo iz bližine zadel hrvaški branilec Borna Proleta. Vijoličasti so se nenadoma znašli pod hudim pritiskom, gostje so ves čas pretili, niti igre je povezoval Demirović.

V 77. minuti pa je vse dvome o zmagovalcu razblinil rezervist Marko Božić, ki je pred začetkom drugega polčasa na zelenici zamenjal Brnića. 24-letni Avstrijec je po hitri akciji prodrl po levi strani in z diagonalnim strelom v daljši vratarjev kot zadel za 3:1. Primorci so se do konca srečanja trudili zadeti in vsaj malce povečati možnosti za izenačenje, a zaman. V 89. minuti je zadnjo pravo priložnost zapravil Marko Nunić, ki je z razdalje ogrel Bergsnove dlani.

Zadetki s tekme Maribor - Primorje
Nik Marinšek se s soigralci veseli uvrstitve v polfinale Pokala Pivovarne Union. Foto: www.alesfevzer.com

Katuša izločil lanske pokalne zmagovalce
Že popoldne so nogometaši Aluminija v Kidričevem izločili zmagovalce lanskega finala pokala. Koprčani torej ne bodo ubranili lanskega naslova, ko so v finalu v Celju s 3:1 premagali Bravo. Odločilni zadetek je tedaj v 73. minuti dosegel Andrej Kotnik. Aluminij, ki je dvakrat zaigral v finalu tekmovanja, nazadnje v sezoni 2017/18, ko je moral s 6:1 priznati premoč Olimpiji, se je v polfinale uvrstil z minimalno zmago. Mož odločitve je bil hrvaški napadalec Jakov Katuša, ki je po strelu z roba kazenskega prostora preusmeril žogo, premagal vratarja Adnana Golubovića in srečanje odločil v 78. minuti. Katuša je sicer po dobri uri igre na zelenici zamenjal Danijela Šturma.