Dalibor Volaš je v 48. minuti izničil prednost Ajdovcev. Foto: MMC RTV SLO
Ermin Hasič
Ermin Hasič je znova zadel z bele točke, vendar je bil njegov zadetek premalo za kakšno koprsko točko v Celju. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki s sobotnih tekem nogometnega prvenstva

Ajdovci so v 8. krogu Prve lige si pred 1.500 gledalci izvlekli remi 1:1. Na preostalih dveh sobotnih srečanjih so z 2:1 slavili gostitelji. Hit Gorica je ugnala Triglav, CM Celje pa Luko Koper.
Volaš - v tretje gre rado
Mariborčani so imeli prvo priložnost v 10. minuti. Goran Cvijanovič je lepo podal v kazenski prostor, a Dalibor Volaš z nekaj metrov žoge ni zmogel preusmeriti v mrežo. Primorje je povedlo v 16. minuti, ko je Tim Lo Duca odvzel žogo Siniši Andželkoviču in z natančnim udarcem pod prečko premagal domačega vratarja Marka Pridigarja.
V 24. minuti Volaš z glavo znova ni bil natančen, v tretje pa je vendarle zatresel gostujočo mrežo. To se je zgodilo v 48. minuti, ko je po podaji Marcosa Tavaresa obšel vratarja Domena Božjaka in zadel iz težkega položaja.

Do konca tekme je pri Ajdovcih dvakrat nevarno streljal Aleksander Živec, pri Mariborčanih pa je poskušal Cvijanovič in nazadnje v sodnikovem podaljšku David Bunderla, ki se je po podaji nove okrepitve Rajka Repa (igral je v drugem polčasu) sam znašel pred Božjakom, a je slabo streljal.
Balažic in Jogan odgovorila na izziv Krciča
V Novi Gorici je že po šestih minutah Alen Krcič s strelom z roba kazenskega prostora ukanil domačega vratarja Vasjo Simčiča. Tik pred odmorom je izenačil Gregor Balažic, ki je v mrežo pospravil "odpadek" po prostem strelu Jasmina Kurtiča. Belo-modri so se zmagovitega zadetka veselili v 55. minuti, zanj pa je poskrbel Kris Jogan, ki je po podaji iz kota natančno meril z glavo.

Klebčar najprej v okvir vrat, nato v polno
V Celju je ob polčasu vodil Koper. V 31. minuti je Klemen Medved v kazenskem prostoru nepravilno ustavil Milana Osterca, najstrožjo kazen pa je izkoristil vratar Ermin Hasič. Celjani so v drugem delu tekme preobrnili izid. V 50. minuti je po pravem "biljardu" v kazenskem prostoru v polno zadel povratnik v celjsko moštvo Dragan Čadikovski, v 76. minuti pa je v polno meril še Argentinec Maximiliano Klebčar, ki je bil na pravem mestu po strelu Rokija Štrausa in obrambi Hasiča. Nekaj minut prej mu je veselje preprečil okvir vrat.