Aluminij je sijajno odprl tekmo, saj je povedel že v 4. minuti. Po akciji iz kota je žoga ob neodločni obrambi gostov oziroma napaki Andraža Kirma prišla do Tončija Mujana, ki jo je z nekaj metrov pospravil za hrbet vratarja Igorja Vekića.

Prša povišal na 2:0
Domači so vodstvo povišali v 20. minuti. Armin Djerlek je z desne strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je Roko Prša v naletu žogo s prve poslal v mrežo za izid 2:0 ob polčasu.

Zadetki s tekme med Aluminijem in Bravom

Jakšić postavil piko na i
Aluminij je bil tudi v drugem delu nevarnejši nasprotnik. V 59. minuti je Aljaž Krefl z leve strani podal v kazenski prostor, kamor je vtekel Nemanja Jakšić in s polvisokim strelom za vratnico ukanil Vekića.

Šele v 87. minuti so Ljubljančani sprožili prvi strel v okvir vrat, malce z leve strani je poskusil Miha Kancilija, a je boj z njim dobil Janžeković. Ta je zatem uspešno posredoval še pri enem strelu od daleč. Končna statistika: posest žoge 50:50, streli v okvir vrat 4:2 za Aluminij.

Aluminij in Bravo sta zdaj poravnana pri 42 točkah. Oba si lahko zagotovita dokončen obstanek v sredo, če bo Gorica odvzela točke Celju, ki s tekmo manj za omenjenima tekmecema zaostaja za pet točk.

TV SLO 2/MMC: V sredo ob 20.30 Olimpija – Tabor Sežana
Vodilni Maribor bo v sredo ob 17.15 gostoval v Kopru, drugouvrščena Olimpija pa bo ob 20.30 v neposrednem prenosu na TV Slovenija 2 in na MMC-ju gostila CB24 Tabor Sežano. Že pred tem bo tretja Mura, ki prav tako ostaja v igri za prvaka, ob 15.00 gostila Domžale.

Dva kroga pred koncem ima Maribor (60) točko naskoka pred Olimpijo (59) in tri pred Muro (57).