Darko Birjukov je Domžalčane popeljal do 1. mesta na lestvici. Foto: MMC RTV SLO
Enes Demirovič
Enes Demirovič je v Novi Gorici zadel za 2:1. Foto: MMC RTV SLO
Nafta še naprej pri vrhu
Apatič odločil v Velenju

V nedeljo ob 20.00 bo Olimpija prvič gostila tekmo na novem stadionu v Stožicah. Tekmec bo Luka Koper.
Ob jezeru zadel Apatič
Domžale so bile večji del tekme boljše od Rudarja, edini strelec je bil v 67. minuti Tadej Apatič, ki se je na robu kazenskega prostora "sprehodil" mimo domačih branilcev in nato lepo streljal v daljši zgornji kot.

Velenjčani so morali že v 6. minuti poseči po prvi menjavi, saj je moral iz igre poškodovani Denis Grbič, zamenjal pa ga je Uroš Korun. Prvo lepo priložnost je imel za Domžale v 27. minuti Blaž Brezovački, a je po zaslugi Bobana Saviča ostalo 0:0. Velenjski vratar je nato obranil tudi nevarna poskusa Lucasa Horvata v 33. in Mata Šimunovića v 37. minuti.

Tik pred koncem tekme je imel najlepšo priložnost za izenačenje domači vratar Savič, ki je z glavo iz ugodnega položaja meril za las mimo desne vratnice.
Lepa tekma v Lendavi
Lendavčani so tekmo proti Kranjčanom dobro začeli in bi že v 6. minuti lahko vodili. Konstantin Vassiljev je podal z leve strani, a je Stjepan Caban slabo zadel žogo, ki je končala tik ob desni vratnici. Kmalu zatem je imel po novi podaji Vassiljeva priložnost Jože Benko, a je neoviran slabo reagiral. Benko je bil bolj zbran v 30. minuti, ko je po prostem strelu Vassiljeva z glavo zadel za 1:0. Pet minut pozneje se je izjemna priložnost za izenačenje ponudila Dejanu Burgarju, ki pa je preveč okleval. V 40. minuti je s prostega strela z več kot 30 metrov izid poravnal Bernard Stjepanovič.

Drugi polčas se je začel v znamenju gostov in Burgar bi lahko v 46. in 48. minuti poskrbel za prednost Triglava, a je obakrat izgubil dvoboj s Tomažem Murkom. Po hudi napaki gostujoče obrambe se je potem nepričakovano ponudila priložnost Alešu Čehu, ki je bil sam pred vratarjem gostov, a je Miha Gracar njegov strel odbil z nogo. V 58. minuti je Benko zadel prečko, pet minut pozneje pa je Vedran Vinko postavil končni izid, ko je žogo z volejem poslal v bližnjo vratnico, od katere se je odbila v mrežo.
Zanimiv severnoprimorski derbi
Novogoričani so na severnoprimorskem derbiju povedli že v 14. minuti z zadetkom Matije Široka, ki je s strelom z 20 metrov ugnal Domna Božjaka. Pet minut pozneje je Sebastjan Komel zadel okvir vrat. V 42. minuti je Aris Zarifovič v kazenskem prostoru podrl Sašo Živca, 11-metrovko pa je zanesljivo izvedel Dejan Marijanovič in izenačil.

Takoj na začetku 2. polčasa so gostitelji prek Enesa Demiroviča znova povedli. Primorje je bilo blizu novemu izenačenju v 56. minuti, ko je Simon Živec dobro izvedel prosti strel, domači vratar Vasja Simčič je žogo odbil v prečko, od te pa se je odbila na golovo črto in nato končala v kotu.

V 65. minuti je rezervist Sandi Arčon le dve minuti po vstopu v igro s pomočjo leve vratnice povišal novogoriško prednost na 3:1, končni izid pa je v 80. minuti s strelom z razdalje in ob pomoči enega od domačih branilcev postavil Jaka Ihbeisheh.