Zadetek Bobičanca z 11-metrovke za zmago Mure v Kidričevem
Damir Čontala je kot glavni trener Mure začel s porazom prti Olimpiji (0:1) in domačim remijem proti Bravu (2:2). Foto: www.alesfevzer.com

V "šumi" na Dravskem polju je bil dosežen en sam gol in to že v 10. minuti z enajstmetrovke, Damir Čontala pa je kot trener Mure tako le dočakal prvo zmago. Dolgotrajni kar 5-minutni ogled VAR-a je potrdil najstrožjo kazen v prid gostov, zaradi igranja z roko enega izmed domačih igralcev v kazenskem prostoru po podaji iz kota.

Z bele točke je bil suvereni izvajalec Luka Bobičanec. Z drugim golom v prvenstvu je 28-letni Hrvat odločil tekmo v Kidričevem, kjer se je Aluminij utrdil na dnu Prve lige. Branilci naslova so medtem na 5. mestu ohranili stik z vodilno četverico, s katero se borijo za nastop v evropskih tekmovanjih.

V prvem polčasu so več priložnosti imeli muraši, v nadaljevanju pa šumarji, vendar je Luka Janžeković ubranil preostala gostujoča strela, Marin Ljubić pa vse tri natančne poskuse gostiteljev.

Luka Bobičanec je takole z bele točke izkoristil 11-m za Muro, kar je že odločilo tekmo pri Aluminiju. Foto: www.alesfevzer.com
Gregor Bajde je v tej sezoni dosegel tri gole. Konec avgusta je zadel le še v Ljudskem vrtu proti Mariboru (1:1), ko je zatresel mrežo še enega svojega nekdanjega kluba. Foto: www.alesfevzer.com

Na stadionu ŽAK-a v Ljubljani je že v prvi polovici prvega polčasa dvakrat zadel nekdanji igralec Celja Gregor Bajde (15. in 22. minuta). Končni izid je v 77. minuti postavil Loren Maružin, ki je Bajdeta zamenjal v 64. minuti.

Celjani so izgubili tudi prejšnji teden na uvodu v spomladanski del prvenstva, ko so doma morali priznati premoč vodilnemu Kopru (1:2). Ker so klonili tudi na zadnji tekmi jesenskega dela decembra v Sežani (2:1), so v nizu treh zaporednih porazov. Brez zmage so že sedem tekem.

Bajde za Celje igral med letoma 2012 in 2015

Gostje so sicer začeli odločno. Ivan Božić je v 5. minuti zadel prečko, a je bil pred tem dosojen prepovedan položaj.

Potem pa so Ljubljančani prevzeli pobudo, ki so jo kronali v 15. minuti. Matija Kavčič je podal z leve strani, branilec Celja Damjan Vuklišević je žogo zgrešil, za njim pa je bil Bajde in prvič zatresel mrežo.

Isti nogometaš, ki je za Celje med letoma 2012 in 2015 igral tudi pod vodstvom zdajšnjega trenerja Simona Rožmana, je znova udaril šest minut pozneje, ko je za 2:0 povišal z nizkim strelom s približno enajstih metrov, potem ko mu je z desne strani podal Gal Kurež.

Potem je Bravo, ki je hitro prehajal v napad, še dvakrat zagrozil po strelih Martina Kramariča, posebej drugi v 29. minuti je povzročil kar nekaj dela Metodu Jurharju.

Trener Dejan Grabić je v nedeljo z Bravom v Murski Soboti osvojil točko (2:2), tokrat pa se je s svojimi varovcanci veselil vseh treh. Foto: www.alesfevzer.com

Tri Rožmanove menjave od odmoru niso obrodile sadov

Pred začetkom drugega polčasa je Rožman opravil tri menjave v celjski zasedbi, ta pa je takoj prišla do zaključnega strela prek Denisa Marandicija, a so ga gostitelji dovolj dobro blokirali.

Malce zatem je Tjaš Begić podal z leve strani, Mitja Križan pa je žogo preusmeril v vratnico lastnih vrat. Prečko je nato nekoliko po sreči zadel na drugi strani tudi Almin Kurtović pri domačih.

V 67. minuti je imel Božić priložnost po strelu z glavo, toda meril je točno v vratarja Brava Renata Josipovića.

Deset minut pozneje pa so zadnji žebelj v celjsko krsto zabili Šiškarji. Maružin je s težkega položaja z desne strani zadel po lepi Kramaričevi podaji med dva branilca v globino, potem ko je obšel tudi vratarja.

Olimpija bo v nedeljo gostovala v Sežani, Koper se bo pomeril z Domžalami, krog pa bosta v ponedeljek sklenila Kalcer Radomlje in Maribor.

22. krog

BRAVO – CELJE 3:0 (2:0)
550; Bajde 15., 21., Maružin 77.

Bravo: Josipović, Španring, Jakšić, Križan, Kavčič, Kurtović, Nsana, Memić (70./Milić), Kramarič (84./Kirm), Kurež (64./Kerin), Bajde (64./Maružin).

Celje: Jurhar, Flis (46./Begić), Vuklišević, Zec, Marandici, Šporn (46./Tomić), Janjičić (82./Rorič), Svetlin, Morozov (58./Sanniez), Božić, Sokler (46./Bizjak).

Sodnik: Slavko Vinčić (Maribor)

Zadetki s tekme Bravo - Celje

Glavni sodnik Matej Jug med ogledom VAR-a, po katerem je dosodil najstrožjo kazen v korist Mure. Foto: www.alesfevzer.com

ALUMINIJ – MURA 0:1 (0:1)
300; Bobičanec 10./11-m

Aluminij: Janžekovič; Musa, Pečnik (77./Brest), Azemović (77./Bransteter), Nkama, Petek, Bolha, Marinšek (67./Prša), Špehar (86./Kadrić), Turčin (67./Sroler), Matjašič.

Mura: Ljubić; Gorenc, Maruško, Pucko, Beganović, Horvat, Ouro, Šturm, Lotrič (67./Škoflek), Bobičanec (78./Kozar), Daku (93./T. Cipot).

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)