Varovanci Dušana Kosiča so na četrtem mestu, ki še vodi v kvalifikacije za Evropsko ligo. Ob odsotnosti poškodovanega Rudija Požega Vancaša so se večji del tekme bolje znašli na razmočeni igralni površini. V napadu so si priigrali več priložnosti, znova pa se je izkazala tudi obramba na čelu z vratarjem Metodom Jurharjem, ki je ostal nepremagan četrtič na zadnjih petih tekmah.

Celje je povedlo v 28. minuti. Po podaji s sredine se je sam pred vratarjem znašel Dario Vizinger, Darjan Curanović mu je strel branil, a se je žoga odbila le do Luke Kerina, ki jo je poslal nazaj Vizingerju, ta pa v mrežo.

Sedem minut pozneje je Jure Travner podajo iz kota na prvi vratnici podaljšal na drugo stran vrat, kjer se je sam znašel Žan Zaletel, ki darila ni zgrešil.

Končni izid je v 69. minuti postavil Nino Pungaršek. Po samostojnem prodoru po levi strani je prišel do zaključka in žogo poslal mimo neodločnega Curanovića.

To je bil 30. obračun Triglava in Celja v Prvi ligi. Uspešnejši so grofi, ki so tretjič v tej sezoni premagali Kranjčane. Pred slabima dvema mesecema so doma slavili s 4:0, boljši pa so bili tudi konec oktobra v Kranju, ko so tri točke osvojili z zmago z 2:1. Avgusta je Triglav zmagal v gosteh (1:3).