Celjani so prekinili niz štirih porazov, tako dolg pa je zdaj Aluminijev.

Varovanci Simona Rožmana, ta je s Celjem vpisal prvo zmago po vrnitvi na klop, so se tako malo oddaljili od zadnjih mest, imajo 25 točk, Aluminij na zadnjem mestu jih ima 19.

Začetni udarec na tekmi sta izvedla dobitnika olimpijskih odličij iz Pekinga, deskarja Gloria Kotnik in Tim Mastnak, športnika iz okolice Celja pa sta v spomin dobila tudi dresa domačega kluba s svojima priimkoma.

Celjani so takoj prevzeli pobudo, povedli pa so v 17. minuti, ko je s prostega strela v kazenski prostor podal Tomislav Tomić, David Zec se je spretno rešil svojega čuvaja Luke Petka in nato z glavo matiral Luko Janžekoviča (1:0).

ALUMINIJ          23   4 7 12 21:36 19

Gosti, ki dotlej v napadu niso naredili ničesar omembe vrednega, so po nekaj zaporednih prekinitvah v 42. minuti le prišli do nevarnega strela, ko je po kotu sprožil Emir Azemović, toda Matjaž Rozman se je izkazal z obrambo.

Začetek drugega polčasa je minil mirno, nato pa so pobudo prevzeli Kidričani. V 65. minuti so po pregledu z VAR-om prišli do najstrožje kazni, Lovro Bizjak je namreč objel Klemna Bolho, ki je padel v kazenskem prostoru, z bele pike pa je bil zanesljiv Martin Šroler (1:1).

Le dve minuti pozneje so Celjani znova povedli, Mićo Kuzmanović se je dobro znašel v kazenskem prostoru, preigraval in nato ukanil še Janžekoviča (2:1). V 77. minuti je znova nase opozoril Šroler, ko je z leve strani prodiral proti vrhu kazenskega prostora in nato z diagonalnim strelom matiral Rozmana (2:2).

Toda zadetkov še ni bilo konec, v 84. minuti je namreč zadel eden izmed novincev pri Celju Grigorij Morozov, bil je natančen z diagonalnim strelom z leve strani z dobrih desetih metrov (3:2). Že v sodniškem dodatku je moral še enkrat posredovati Rozman po strelu z 18 metrov, Aluminij pa je zatem še enkrat poskrbel za nekaj razburljivosti, a so domači poskuse ustavili.

Zadetki s tekme Celje - Aluminij

Vrhunec kroga je zadnja tekma med Olimpijo in Koprom, ki bo na sporedu v nedeljo.