Celjani so prekinili niz neporaženosti Mure in z osvojenimi tremi točkami so na sredini lestvice ujeli prav današnje tekmece.

V prvem polčasu so bili nevarnejši Celjani. Prvo priložnost so si priigrali v 13. minuti – Žan Medved se je po podaji Tamarja Svetlina znašel sam pred Matkom Obradovićem, ki mu je svojo mrežo uspelo zavarovati.

Šimundža zelo razočaran nad pristopom v Celju

V 25. minuti je zmagovalno akcijo Celjanov začel Tjaš Begić, ki je uspešno preigraval, nato je na desno stran podal Ivanu Božiću, ki je žogo poslal pred vrata, tam je bil Medved, ki je streljal in zadel vratnico, do odbitka je prišel Tamar Svetlin, ki je zadel za 1:0. Svetlin je bil v 31. minuti v novi obetavni priložnosti, stekel je po levi strani do kazenskega prostora, od koder je streljal, a je zelo slabo meril, tako da je Obradović zlahka branil.

V 36. minuti so si Celjani priigrali novo priložnost – po podaji iz kota je bil nevaren poskus Žana Zaletela z glavo.

V drugem polčasu pa je bila Mura podjetnejša. V 51. minuti je Obradović poslal dolgo podajo, Nardin Mulhusejnović je po dvojni podaji z Mitjo Lotričem streljal od blizu, a ni najbolje zaključil. Dvojica je sodelovala tudi v 61. minuti, Mulahusejnović je podal Lotriču, Raduhi je žoga nato zbežala iz rok, Amadej Maroša je bil poleg, a ni izkoristil ponujenega.

Po naletu Mure je celjski nogometaš Medved krenil v protinapad po desni strani, streljal je z okoli 8 m, a čez gol. Podobno akcijo je nekaj minut pozneje uprizoril tudi Danec Adam Jakobsen, tudi on je streljal preslabo.

Ob koncu je Mura poskušala na vse načine izenačiti – Tomi Horvat je streljal od daleč, projektil z roba kazenskega prostora je sprožil tudi Tio Cipot, a Raduha je bil vedno na mestu.

Zadnjo priložnost na tekmi so imeli Celjani, Ester Sokler je sam prišel pred Obradovića, a mu ga ni uspelo premagati.

Delitev točk v Domžalah
Na prvi nedeljski tekmi je Aluminij povedel v 30. minuti (1:0). Po slabem posredovanju domžalske obrambe je sam ostal Jaka Bizjak, ki je z diagonalnim strelom premagal Ajdina Mulalića. Sodnik Nejc Kajtazović je po pregledu VAR-a potrdil gol. Bizjak je zatresel nasprotno mrežo tudi v 11. minuti, a je sodnik gol po pregledu VAR-a razveljavil zaradi prepovedanega položaja Harisa Kadrića, ki je žogo podal.

Pri Domžalčanih je v 23. minuti s strelom z okoli 20 m poskusil Senijad Ibričić, njegov poskus pa je končal malo mimo vrat. V 27. minuti je Ibričić podal iz kota, Damjan Vuklišević je dobil skok, podal je do Dejana Georgijevića, ki pa ni dobro zadel žoge.

Aluminij do točke v Domžalah

V 51. minuti se je Ibričić po dvojni podaji znašel v odlični priložnosti, žoge ni najbolje zadel, z obrambo se je izkazal Luka Janžekovič.

V 59. minuti so Domžalčani izenačili. Kadrić je izgubil žogo, Alen Jurilj je prodiral po levi strani, podal žogo pred vrata, kjer je bil Janžekovič prekratek, Arnel Jakupović je žogo tako brez težav potisnil v mrežo (1:1).