Aluminij na novo zmago čaka že vse od 18. kroga (27. novembra), ko je s 3:2 premagal Tabor Sežano. Po tistem krogu je bil na lestvici osmi, dve točki pred Taborom in Radomljami, zdaj je, kot kaže, odpisan.

Izjemna predstava Celjanov v prvem polčasu
Celjani so v prvem polčasu napadli z vsemi topovi in kar štirikrat premagali Luko Janžekoviča. V 9. minuti je Matic Vrbanec podal iz kota, Grigorija Morozova je obramba Aluminija pustila samega, ruski nogometaš je bil zanesljiv strelec z glavo za svoj četrti gol sezone.

Takoj za tem je imel na drugi strani veliko priložnost Jure Matjašič (nekdanji igralec Celja), a se je izkazal vratar Matjaž Rozman. V 21. minuti je Vrbanec na glavo podal še Davidu Zecu, ki je natančno meril in povišal celjsko vodstvo na 0:2.

Za potezo popoldneva je poskrbel Bi Nene Junior Gbamble. Najprej je iz igre vrgel Bresta, nato pa je 19-letni krilni napadalec z vrhunskim strelom na bolj oddaljeno vratnico dosegel prvenec v slovenskem prvenstvu.

Deset minut pred odmorom je zadel še Mičo Kuzmanović, ki se je najbolje znašel po odbiti žogi Luke Janžekoviča v kazenskem prostoru.

Zec in Jakobsen zadela v drugem polčasu
V drugem polčasu je celjska vnema le popustila, a vseeno je v Kidričevem v 54. minuti "odjeknila petarda". Podajalec je bil spet Vrbanec, strelec pa drugič Zec, kar je njegov četrti zadetek sezone. Do konca tekme so imeli predlanski prvaki še nekaj priložnosti, eno je po kotu z glavo izkoristil Adam Jakobsen.

Celjani z izjemno predstavo gladko odpravili Aluminij

Sorodna novica Guberac pred velikim izzivom v Mariboru: Smo značajsko močni, stabilni in tekmovalni