19-letni napadalec Benjamin Verbič je dosegel prva dva gola v letošnji sezoni. Prvič in edinkrat v Prvi ligi je Verbič zadel aprila lani na tekmi Celje - Olimpija (1:2). Foto: Aleš Fevžer
Fabijan Cipot
Drugi celjski gol je z izgubljeno žogo zakrivil Fabijan Cipot, ki je hkrati steber obrambe in športni direktor Mure 05. Foto: Aleš Cipot
Sebastjan Gobec
Rekorder po številu nastopov v slovenski prvi ligi Sebastjan Gobec je z izrednim volejem dosegel svoj 27. gol na 432. prvoligaški tekmi. Foto: Ervin Čurlič
Celjani prepričljivo ugnali Muro
Zaključuje se trilogija večnih derbijev

Vodilni moštvi Prve lige Telekom Slovenije se bosta tudi pred kamerami TV Slovenija pomerili ob 17.30, še predtem pa bodo odigrane tri tekme drugega spomladanskega kroga slovenskega državnega prvenstva v nogometu. Edina sobotna tekma se je tako odigrala v Celju, kjer sta blestela dva 19-letnika Benjamin Verbič (2 gola) in Andraž Žurej (podaja in gol), za vrhunec tekme pa je po drugem natančnem predložku Hrvata Stefana Cebare z izrednim volejem poskrbel kapetan "grofov" Sebastjan Gobec.

Verbič presenetil iz mrtvega kota
Celjani so udarno začeli in že v 5. minuti je iz bližine nevarno poskusil Gregor Bajde, a se je vratar gostov Filip Draković izkazal, česar pa ne moremo reči za posredovanje v 18. minuti. Miha Zajc je na vrhu kazenskega prostora našel Benjamina Verbiča, ki je s samostojno akcijo prodrl skozi soboško obrambo, in ko se je že zdelo, da je v izgubljenem položaju, streljal iz padca ter ob bližnji vratnici presenetil Drakovića.

Cipot podaril žogo za drugi celjski gol
Verbič je drugič zadel v 42. minuti, ko pa je skoraj vse delo opravil Andraž Žurej. 19-letni napadalec je ukradel žogo nepazljivemu Fabijanu Cipotu in sam stekel proti vratom, a se je nato namesto za strel nesebično odločil za podajo vrstniku Verbiču, ki je zadel v prazno mrežo.

Dve natančni podaji Cebare za končnih 4:0
V nadaljevanju so Sobočani poskušali spreobrniti potek tekme, v 68. minuti je Damjan Bohar zapravil priložnost tekme, ko je zgrešil nemogoče. Kazen s celjske strani je hitro prišla - rezervist Stefan Cebara je z izredno natančnim predložkom na drugi vratnici našel Žureja, ki je dočakal zasluženi gol.

Pika na i je sledila v 91. minuti, ko je 21-letni Hrvat Cebara znova zablestel z milimetrsko natančno podajo, na drugi strani pa je kapetan gostiteljev Sebastjan Gobec sprožil 'iz prve' in z lepim volejem postavil končnih 4:0.

Celje v lov za Evropo, Mura za obstanek
Z mogoče previsoko zmago so se Celjani utrdili na 5. mestu lestvice, medtem ko so se Sobočani z bolečim porazom podali v negotov boj za obstanek, v katerem s tekmo manj za devetim Aluminijem zaostajajo za štiri točke.