Mitja Zatkovič je že v prvem polčasu dvakrat zatresel mrežo Kranjčanov. Foto: MMC RTV SLO
Darko Birjukov
Darko Birjukov je bil lahko zelo zadovoljen z igro svojih varovancev, ki še vedno lahko posežejo v boj za jesenski naslov. Foto: MMC RTV SLO
Domžale iz Kranja z vsemi točkami

Kranjčani so po treh zaporednih neodločenih izidih doživeli šesti poraz. Domžalčani so vprašanje zmagovalca rešili že v prvem polčasu, ki so ga dobili s 3:0, v drugem delu igre pa so znali brez večjih težav zadržati zanesljivo prednost.

Vse odločeno že do odmora
Gostje so povedli že v 2. minuti, ko je Marko Drevenšek lepo podal za hrbet domače obrambe. Lucas Horvat je preigral domačega vratarja Žana Pelka in zatresel mrežo. V 17. minuti si je žogo na prsih zaustavil Mitja Zatkovič in z roba kazenskega prostora povišal na 0:2. Po zadetku so imeli gostje še dve priložnosti za zadetek prek Drevenška in Damirja Pekiča, v 22. minuti pa so prvič resneje zapretili Kranjčani prek Anžeta Jelarja, ki je s strelom v levi spodnji kot namučil gostujočega čuvaja mreže Darka Brljaka. Ta je s konicami prstov žogo odbil v kot. Razigrani Zatkovič je štiri minute pred odmorom kronal premoč varovancev Darka Birjukova. Z roba kazenskega prostora je zadel v zgornji desni kot kranjskih vrat.

Častni gol Dolžana
Drugi polčas so gostitelje začeli odločneje. Rok Dolžan je z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je skočil Jelar, a se žoge ni dotaknil, kljub temu pa je zmedel Brljaka, tako da je žoga končala za njegovim hrbtom. Po zadetku je na kranjski zelenici prevladovalo zatišje, saj so bile priložnosti redke. Eno lepših sta prav ob koncu tekme zapravila Zatkovič in Amer Krcić, menjave na obeh straneh pa tudi niso prinesle bistvenih sprememb v razmerju moči.