Bright Edomwonyi je izkoristil le eno od dveh najstrožjih kazni v prvem polčasu. Foto: www.alesfevzer.com

Koprčani bi si z zmago zagotovili četrto mesto in igranje v evropskih tekmovanjih. Toda Domžalčani so na razburljivi tekmi ta boj dodatno zapletli. V zadnjih dveh krogih Koper čakata še gostovanje v Celju in domača tekma z Muro, Domžale pa domači obračun z Olimpijo in tekma z Radomljami.

Edomwonyi prvo najstrožjo kazen unovčil
Koprčani so morali že v 10. minuti opraviti prvo menjavo, potem ko je Luka Vešner Tičić moral z igrišča zaradi poškodbe gležnja. Kmalu zatem so zahtevali najstrožjo kazen, ko je žoga v iztegnjeno roko zadela Andreja Đurića, in jo tudi dobili. Z bele točke je v 16. minuti zanesljivo zadel Bright Edomwonyi in tako dosegel svoj osmi gol sezone.

Domžalčani v devetih minutah do preobrata
Domžalčani so se vrnili v igro v 24. minuti, ko je z desne strani Žiga Repas poslal žogo po tleh v sredino kazenskega prostora, Bartol Barišić pa je z natančnim strelom zatresel mrežo. Isti igralec je nato naredil prekršek nad Majem Mittendorferjem, ki je tudi moral iz igre zaradi poškodbe. V 33. minuti je v nepravem trenutku spodrsnilo srednjemu branilcu Kopra Ivanu Novoselcu, kar je na koncu izkoristil Franko Kovačević za domžalsko vodstvo z 2:1. Za Kovačevića je bil to enajsti gol sezone.

Tik pred odmorom je v gostujočem kazenskem prostoru žoga v roko zadela Amadeja Brecla, Matej Jug je znova pogledal posnetek in še enkrat pokazal na belo točko. Odgovornost je vnovič prevzel Edomwonyi, ki pa je zadel vratnico. Še pred iztekom sodniškega dodatka je bil na drugi strani nevaren še Kovačević.

Izjemen slalom Kotnika za 2:2
Dinamična tekma se je nadaljevala tudi v uvodu drugega dela, malce nenatančen je bil najprej Elmedin Fazlić, v 49. minuti pa se je Andrej Kotnik poigral z domžalsko obrambo in v mojstrskem slalomu dosegel 12. gol v sezoni za 2:2.

V 58. minuti je imel priložnost še Maks Barišić, a na koncu slabo zadel žogo. Na drugi strani je Golubović z izvrstno obrambo preprečil novo veselje Kovačeviću.

Pišek postavil končni izid
Napadalec Domžal je v 66. minuti podal Pišku, ki je zadel z 20 metrov za novo vodstvo Domžal. Enajst minut pozneje je na drugi strani zgrešil Bede Osuji, nato še Kotnik, tudi sicer pa na tekmi s številnimi streli noben več ni bil dovolj dober za spremembo izida. Tudi tik pred koncem tekme Koprčanom iz zaporednih poskusov iz bližine ni uspelo žoge spraviti v mrežo.

Zadetki s tekme Koper – Domžale

Po napaki Kaleba hitro 1:0
Na popoldanski tekmi v Spodnji Šiški je moral Jan Koprivec že po treh minutah po žogo v mrežo. Bušnja je prestregel slabo podajo Thadea Kaleba, krenil proti golu in podal Luki Štoru, ki mu ni bilo težko premagati Koprivca. Gostujoča obramba si je privoščila še nekaj napak, a tega nista kaznovala Tamar Svetlin (Koprivec se je izkazal z obrambo) in Martin Kramarič, ki pa je v 42. minuti slabo zadel žogo.

Kdo bo 9. in kdo 10., Gorica ali Tabor Sežana? Odgovor bo dal verjetno zadnji krog. Foto: www.alesfevzer.com

Tabor je bil blizu izenačenju v 39. minuti, ko je Deni Kouao (zaradi rumenega kartona v naslednjem krogu ne bo igral) z volejem natančno meril od daleč, žoga je letela v mrežo, Nemanja Jakšič pa je z glavo odbil žogo in preprečil izenačenje.

Halilović poskrbel za točko Sežane
V drugem polčasu je trener gostov Dušan Kosić vse stavil na napad in bil nagrajen s točko. Zadetek je padel po prekinitvi (kotu), zadel je Dino Halilović v 84. minuti, potem ko je najprej obetavno z glavo streljal Žiga Ovsenek, a je vratar Matija Orbanič strel obranil.

V 93. minuti je Bravo dosegel še en zadetek, vendar iz prepovedanega položaja. Razmerje v strelih v okvir vrat je bilo 6:4.

Tabor bo v naslednjem krogu doma igral z Mariborom, v zadnjem krogu pa bo gostoval pri Gorici, ki ima na predzadnjem mestu točko prednosti. Če bosta ekipi na koncu izenačeni, bo zaradi boljšega razmerja na medsebojnih tekmah v prednosti Gorica.