Rudar je povedel v 14. minuti, ko je Žiga Škoflek z izjemno zavitim strelom s približno 20 metrov zatresel desni zgornji kot vrat Krševana Santinija.

Žiga Škoflek (desno) je v 14. minuti zadel z izjemnim udarcem s približno 20 metrov za vodstvo Rudarja. Senijad Ibričić (levo) je izenačil v 64. minuti. Foto: www.alesfevzer.com

Domžale so po golu prevzele pobudo in napadale za izenačenje. Blizu so mu bile v 51. minuti, ko je domače po strelu Senijada Ibričića rešila prečka. Malo pozneje, v 64. minuti, so Domžalčani le izenačili. Aljaž Krefl je napravil prekršek nad Slobodanom Vukom, ki je padel po njunem zračnem dvoboju, sodnik Damir Skomina pa je pokazal na belo točko. Zanesljivo jo je izkoristil Ibričić.

Zadetki s tekem v Velenju in Kidričevem

Mujan prodrl, Pečnik v polno
Odločitev o zmagovalcu je padla v 75. minuti. Tonči Mujan je ukradel žogo, prodrl ob gol avt liniji in podal v sredino, kjer je Vuk najprej slabo zadel žogo, a se je ta prikotalila do Tilna Pečnika, ki jo je z nekaj metrov pospravil v mrežo za 13. prvenstveno zmago varovancev Simona Rožmana.

Matjašič junak Aluminija
V drugi tekmi dneva je Aluminij z 2:1 ugnal Triglav. Kranjčani so v Kidričevem povedli v 39. minuti, ko je Luka Majcen lepo podal do vtekajočega Davida Tijanića, ki je nato žogo poslal čez vratarja Luko Janžekoviča v mrežo. V drugem polčasu je Jure Matjašič v 51. minuti izenačil na 1:1, nato pa v 77. minuti zabil tudi odločilni gol, potem ko je po podaji Elvirja Malokuja z desne strani zadel z glavo. Aluminij se je začasno zavihtel na četrto mesto.

Preostale tri tekme bodo odigrane v nedeljo, ob 16.00 bo pred kamerami TV Slovenija 2 obračun med Muro in Mariborom.