Enes Alić je dobro opravil svoje delo, ob koncu tekme pa je moral zaradi poškodbe z igrišča. Foto: www.alesfevzer.com

V sončnem četrtkovem popoldnevu so Domžale takoj zagospodarile na igrišču. V 4. minuti je Arnel Jakupović po strelu z glavo stresel Olimpijino vratnico, Domžale pa so začetni pritisk kronale ob izteku šeste minute, ko je žogo pred gol poslal Senijad Ibričić, Markuš je podal Janezu Pišku, ki je dosegel svoj tretji zadetek sezone Prve lige.

Markuš podaji dodal še krstni gol v Prvi ligi
Na 2:0 je po veliki napaki vratarja Ivana Banića v 36. minuti povišal Benjamin Markuš. Ratnik je podal Baniću (na prvih dveh tekmah v Olimpijinem dresu je mrežo ohranil nedotaknjeno), ki pa je preveč okleval, kar je izkoristil Markuš in dosegel svoj prvi prvenstveni zadetek.

Benjamin Markuš je bil z golom in podajo najvidnejši posameznik obračuna, izkazal pa se je tudi najstnik Mitja Ilenič. Foto: www.alesfevzer.com

Olimpija v prvem polčasu nenevarna
Če so Domžale v prvem polčasu sprožile štiri strele v okvir vrat, je Olimpiji uspel le en nevaren poskus: v 13. minuti je Aljoša Matko, ki je tokrat dobil priložnost v prvi enajsterici, zaposlil Mustafo Nukića, ki je sprožil z levico, a Ajdin Mulalić ni imel težav.

Skender ob polčasu zamenjal kar štiri igralce
Ob polčasu je Dino Skender naredil kar štiri menjave, v igro so vstopili Pavlović, Sešlar, Ziljkić in Prtajin. To je imela le kratkoročen učinek. Olimpija je pritisnila, Svit Sešlar je v 48. minuti stresel domžalsko mrežo, a je sodnik zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavil zadetek, kar je potrdil tudi VAR.

Alić zaradi poškodbe ni dokončal tekme
Olimpiji je hitro zmanjkalo zaleta, Domžale pa so imele še dve lepi priložnosti. V 52. minuti je nevarno poskusil mladi Mitja Ilenić, izkazal se je Banić. Branilec Ilenić, ki je z Markušem odlično odigral na desni strani, je spet sprožil v 58. minuti. Ob koncu tekme je moral zaradi poškodbe z igrišča Enes Alić.

Jalov napad Olimpije
To je bila preložena tekma iz jesenskega dela prvenstva, ki decembra ni bila odigrana zaradi težav z novim koronavirusom. Na tretji medsebojni tekmi sezone so varovanci Dejana Djuranovića prvič zmagali. Olimpija je imela terensko premoč (43:57), to pa je bilo vse. Nobenih pravih rešitev ni bilo, v napadu je bila zelo neprepričljiva (v strelih 13:2).

Olimpija na lestvici ostaja tretja
V zimskem prestopnem roku so bile Domžale edine, ki niso pripeljale nobenega novinca, medtem ko je Olimpija močno prevetrila moštvo. V obrambi je bil od prve minute Nizozemec Damian van Bruggen. Današnjega izida se je razveselil Maribor, saj bi ga Olimpija z zmago lahko prehitela in se zavihtela na drugo mesto za Koprom.