V Ljudskem vrtu so nogometaši in navijači bučno proslavili deseti naslov prvaka. Foto: MMC RTV SLO/Rene Gomolj
Triglav premagal še Gorico
Rudar za konec visoko zmagal
Radujko edini strelec v Domžalah
Zadetki iz Domžal, Kranja in Velenja
Mura gladko prek Celja
"Novoletno" slavje v Mariboru

Koprčani so imeli pred zadnjim krogom na lestvici točko prednosti pred Muro, ki pa je danes premagala Celje (3:0) in jih prehitela na lestvici, saj je Koper v Ljudskem vrtu pri prvakih iz Maribora iztržil "samo" remi (1:1).

Mariborski nogometaši so po tekmi pred številnim občinstvom visoko dvignili pokal za deseti naslov državnega prvaka in imajo rekordnih 20 točk razlike pred drugouvrščeno Olimpijo.
Berić preprečil slavje "kanarčkov"
Gostje so v 25. minuti sicer povedli, ko je z glavo zadel Matej Pučko, vendar je njihove upe v 89. minuti razblinil Robert Berić, ki je izenačil z močnim strelom s približno 20 metrov.
Kljub temu je nastopanje Mure v kvalifikacijah za Evropsko ligo še pod vprašajem, saj na prvi stopnji ni dobila licence za igranje v prvi ligi v sezoni 2012/13, posledično pa je bila zavrnjena tudi njena vloga za mednarodno licenco Uefe.
Navijači Maribora prehitro skočili na igrišče
Mariborčani so imeli proti Kopru prvo veliko priložnost na tekmi, v 15. minuti je Dalibor Volaš streljal v vratnico. V drugem polčasu so imeli na igrišču popolno prevlado, Ermin Hasić je imel veliko dela. Še največ v 79. minuti, ko so domači izvedli kot. Zoran Lesjak je streljal z glavo, Hasić pa žogo poslal v kot.
Takoj za izenačenjem je Adnan Aganović zapravil izjemno priložnost za zmago Koprčanov. Bil je sam pred domačim vratarjem Markom Pridigarjem, a je ta njegov strel ubranil in žogo poslal v kot. Nato so navijači poskrbeli za prekinitev tekme. Nekateri so namreč prehitro skočili v igrišče, začeli slačiti domače igralce, sodnik Darko Čeferin pa se je po nekajminutnem premoru odločil tekmo nadaljevati.
Fajić podal in zadel
V Murski Soboti so bili strelci Damjan Bohar v 12., Dragan Jelić v 69. in za konec še Nusmir Fajić v 80. minuti. Slednji je podal za drugi zadetek. Napadalec iz Bosne in Hercegovine je tekmo sicer začel na klopi in v igro vstopil v 65. minuti.
Na drugih tekmah, ki niso več odločale o ničemer, je Olimpija z 0:1 slavila v Domžalah, Triglav je doma ugnal Hit Gorico z 2:0, Rudar pa Nafto s 5:2.
36., zadnji krog
DOMŽALE - OLIMPIJA 0:1 (0:0)
600; Radujko 58.
Domžale: Zabret, Dobrovoljc ( 64./Brezovački), Topić, Teinović, Vancaš Požeg ( 84./Radovanović), Skubic, Rems, Gerić ( 64./Korun), Balkovec, Papež, Mencigar.
Olimpija: Šeliga, Jović, Salkić, Valenčič, Anđelković, Božič ( 39./Bajrić ), Ivelja ( 57./Bešić), Omladič, Radujko, Lovrečič ( 89./ Delamea Mlinar), Sretenović.
Sodnik: Mitja Žganec (Zalog)

MURA 05 - CELJE 3:0 (1:0)
3.500; Bohar 12., Jelić 69., Fajić 80.
Mura: Draković, Bohar ( 75./Gruškovnjak ), Lotrič ( 82./Kozar), Kramar, Travner, Kouter, Jelić, Eterović ( 65./Fajić), Dodlek, Maruško, Kous.
Celje: Mujčinović, Romih, Kotnik, Bakarić , Škafar ( 46./Gobec), Kapić, Bezovnik ( 60./Moćić), Ristovski, Centrih , Vidmajer, Medved ( 46./Bezjak).
Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

MARIBOR - LUKA KOPER 1:1 (0:1)
9.000; Berić 89.; Pučko 25.
Maribor: Pridigar, Vidović, Mejač ( 72./Majer), Ibraimi , Velikonja , Volaš, Cvijanović ( 46./ Mezga), Rajčević, Viler, Lesjak, Mertelj ( 59./Berić).
Luka Koper: Hasić, Žibert, Blažič, Handanagić , Posavec, Popović, Aganović, Hadžić ( 69./ Perger), Đukić , Palčič , Pučko ( 86./Smrtnik).
Sodnik: Darko Čeferin (Kranj)

TRIGLAV - HIT GORICA 2:0 (2:0)
400; Šujica 34., 38.
Triglav: Pelko, Ovčina, Dolžan, Jelar ( 56./Burgar), Đurić, Stanarević ( 72./Šturm), Jožef ( 62./Peternel), Šujica, Šušteršič , Levstek, Nazić.
Hit Gorica: Brljak, Zarifović, Vetrih, Buzeti ( 63./Mijatović), Plut , Arčon, Kovačević ( 6./A. Jogan), Žigon ( 77./Martinović), K. Jogan, Celcer, Gregorič.
Sodnik: Roberto Ponis (Koper)

RUDAR - NAFTA 5:2 (4:0)
700; Krefl 9., Podlogar 12., 16., 18., Črnčič 80.; Lebar 70., Dolinar 90.
Rudar: Savić, Jeseničnik, Rošer ( 77./Čirić), Črnčič, Krefl, Purišić, Podlogar, Žinko, Klinar, Dedić, Tolimir ( 2./Bizjak, 64./Muharemović).
Nafta: Balažic, Dirnbek ( 20./Jerebic), Zelko, Tomažič Šeruga, Kajtazi ( 61./G. Bunderla), Lebar ( 73./ Dolinar), Korošec, Vranešević, Levačič, Osaj, Raduha.
Sodnik: Damir Skomina (Koper)
MARIBOR 36 26 7 3 88:35 85 OLIMPIJA 36 19 8 9 60:38 65 MURA 05 36 18 5 13 52:46 59 LUKA KOPER 36 16 10 10 48:35 58 HIT GORICA 36 14 11 11 49:37 53 RUDAR 36 11 10 15 55:54 43 DOMŽALE 36 11 7 18 39:52 40 CELJE 36 9 10 17 44:56 37 TRIGLAV 36 9 6 21 22:67 33 NAFTA 36 5 10 21 34:71 25