Miran Burgić, Miha Gregorič in Rifet Kapić so se veselili zmage v Krškem. Foto: www.alesfevzer.com
Zadetki iz Krškega in Kopra

Preostale tri tekme so bile odigrane v soboto, tudi derbi med Mariborom in Olimpijo (1:0).
Novogoričani so po Mariboru in Olimpiji šele tretja ekipa, ki ji je v tej sezoni uspelo zmagati na stadionu Matije Gubca. Prvi polčas je minil v enakovredni igri, v kateri sta si obe ekipi priigrali nekaj (pol)priložnosti. Gosti so povedli v 44. minuti. V kazenskem prostoru je vratar Marko Zalokar zrušil Amarachija Osujija, ta je bil sicer v bolj ali manj izgubljenem položaju, sodnik Slavko Vinčić pa je pokazal na belo točko. 11-metrovko je zanesljivo, s strelom v levi zgornji kot, izvedel Miran Burgić. To je bil njegov osmi gol v sezoni in peti z 11 metrov.

V drugem polčasu je malce živahneje postalo po vstopu novogoriškega novinca, Nigerijca Donatusa Edafeja, v 65. minuti. Ta je kmalu dvakrat ogrozil vrata domačih, a je ostalo pri 0:1. Nato pa so v 82. minuti Krčani izenačili. Rezervist Martin Kramarič je sprožil z desne strani kazenskega prostora, vratarju gostov Gregorju Sorčanu je žoga spolzela iz rok, kar je izkoristil Ganec Ibrahim Arafat Mensah in zadel iz bližine. Končni izid je v 88. minuti postavil Rok Grudina, ki je zadel z glavo po podaji Jake Kolenca iz kota.

Celjani boljši, a le do točke
V Kopru so večino tekme bolje delovali gostje, ki pa so si novo zmago preprečili z avtogolom. V prvem polčasu so gledalci spremljali obračun z malo resnimi streli na eni in drugi strani. Koprčani so prvi strel v okvir vrat gostov prek Senijada Ibričića sprožili šele v 36. minuti. Boljši vtis pa so pustili Celjani, ki so delovali konkretneje, posebej po desni strani, kjer je bil zelo živahen Rudi Požeg Vancaš.

Če temu po kar nekaj prodorih ni uspelo poslati točne zadnje podaje proti soigralcem pred koprskimi vrati, pa je v 41. minuti lepo našel Nina Pungarška. Ta je stekel za hrbet koprske obrambe, Požeg Vancaš mu je žogo lepo poslal skozi obrambo, Pungaršek pa jo je rutinirano spravil še mimo Igorja Nenezića. Koprski vratar se je izkazal v 48. minuti, ko se je pred njim sam znašel Dalibor Volaš.

V 55. minuti so Koprčani prišli do prostega strela na desni strani. Izvedel ga je Danijel Pranjić, ki je poslal ostro žogo pred gol, Matic Kotnik je šel v prazno, žoga pa se je nato od Elvedina Džinića odbila v mrežo za 1:1. Do konca tekme je še dvakrat zapretil gostujoči nogometaš Tomislav Barišić, a se izid ni več spremenil.