Hristos Rovas je dosegel svoj sedmi in osmi zadetek sezone Prve lige Telekom Slovenije. Foto: www.alesfevzer.com

Prav lahko bi šla tekma v popolnoma drugo smer, če Jan Koprivec v 50. minuti Tilu Mavretiču ne bi ubranil 11-metrovke. Nadaljevanje tekme je bilo v znamenju Tabora Sežane, ključno vlogo pa je odigral Grk Rovas, ki je v 58. minuti zamenjal Portugalca Aldairja.

Dva gola in podaja
V 64. minuti je Rovas lepo našel Fahda Ndzengueja, ki je učinkovito zaključil napad. Rovas se je nato dvakrat vpisal med strelce, najprej v 85. minuti po podaji z desne strani in neodločnosti domače obrambe, drugi zadetek pa je v sodnikovem dodatku dosegel iz enajstmetrovke, potem ko je Edin Šehić storil prekršek nad Mihaljevićem.

Terenska premoč Gorice v prvem delu
V prvem polčasu je imel Gorica večjo posest žoge (61:39), toda gostje so bili nevarnejši (v strelih v okvir vrat 0:3; na koncu 1:6). V 38. minuti so Kraševci izpeljali obetavno akcijo. Z desne strani je pred gol podal Erik Salkić, Djalo Aldair je v teku kar dobro zadel žogo, toda vratar Darko Marjanović je strel iz bližine ubranil.

Olimpija – Bravo šele 7. aprila
Tabor, ki je na začetku sezone točke nabiral le v Sežani, je zdaj vse boljši tudi v gosteh, saj je tudi na prejšnjem gostovanju (v Celju) zmagal z 0:3. V boju za obstanek Gorica zdaj že nevarno zaostaja, Celje in Aluminij imata osem točk prednosti. 27. krog se bo končal 7. aprila z ljubljanskim obračunom med Olimpijo in Bravom.