Ivan Knezović je usmeril Domžale proti novi gostujoči zmagi. Foto: Sandi Fišer
Davor Škerjanc je zadel po pol ure igre. Foto: Sandi Fišer
Vijoličasti že v prvem polčasu opravili s prvaki
Olimpija zbežala z dna
Domžalčani slavili v Novi Gorici
Visoka zmaga Rudarja
Caban priigral točko Nafti

35-letni Hasič je slabo posredoval pri obeh golih. Najprej je njegovo napako in izlet v prazno po podaji Aleša Majerja z desne strani v 27. minuti kaznoval domači kapetan Marcos Tavares, to je bil njegov osmi gol sezone, v 43. pa še Goran Cvijanovič. Močno je streljal z roba kazenskega prostora natančno v Hasiča, ki pa mu je žoga ušla prek golove črte. To je bila 12. zmaga vijoličastih, ki so še naprej brez poraza v prvenstvu in z osmimi točkami prednosti pred Domžalami.

Mariborčani so zasluženo odločili derbi v svojo korist, saj so imeli pobudo od začetka tekme. Gostje so nekaj več pokazali šele po odmoru, ko je trener Primož Gliha osvežil ekipo.

Nafti drugo točko v šestih krogih zagotovil Caban
Nafta je pred svojimi gledalci dvakrat izničila vodstvo CM Celja in na koncu osvojila drugo točko ob štirih porazih v zadnjih šestih krogih (2:2). Gostje so povedli v 35. minuti, ko je po podaji iz kota z glavo zadel Maximiliano Klebčar. Precej več razburjenja je prinesel drugi polčas. Najprej je po lepi akciji in povratni podaji Konstantina Vassiljeva v 69. minuti z desetih metrov izenačil Peter Gerenčer, Celjani pa so znova vodili v 82. minuti. Poigravanje in zmedo domače obrambe je izkoristil Dragan Čadikovski in s strelom po tleh premagal Tomaža Murka. Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Stjepan Caban z glavo po natančni podaji Arpada Vaša. Lendavčani so igrali brez kaznovanega prvega strelca prvenstva Jožeta Benka in talentiranega napadalca Vedrana Vinka.

Mešić + Djermanović = 5 zadetkov
Visoke zmage so dosegli še Olimpija proti Primorju (3:0), Domžale v gosteh pri Hitu Gorici (0:3) ter Rudar proti Triglavu (5:0). Tri zadetke za tretjo zaporedno zmago varovancev Bojana Prašnikarja je zabil Mirza Mešić, dva je dodal še Dejan Djermanovič (skupaj osem v sezoni). Mešić je prvič zadel v 35. minuti s strelom s 17 metrov, nato pa še v 59. minuti po podaji Roka Roja s prostega strela. Visokih 3:0 je po podaji iz kota po uri igre postavil Djermanović, ki je zadel še po hitrem protinapadu tik pred koncem tekme. Mešić je svoj tretji gol dosegel iz bližine v drugem poskusu.

Olimpija se je maščevala Primorju in ga še prehitela
Olimpija se je uspela maščevati Primorju za visok poraz v prvem medsebojnem obračunu (1:5) in jih hkrati prehitela na lestvici ter skočila na sedmo mesto. Zeleno-beli so do zasluženega vodstva prišli v 30. minuti, ko je z glavo ajdovsko mrežo zatresel njihov nekdanji igralec Davor Škerjanc.

Podjeten začetek drugega dela je Olimpija kronala v 58. minuti, ko je iz bližine svoj prvi zadetek v sezoni dosegel Gabriel Da Silva. Končni izid je z izvrstnim strelom z razdalje postavil Boban Jovič.

Domžale do druge zmage zapored v gosteh
Novogoričani so v zadnjih treh nastopih pred svojimi gledalci osvojili vsega eno točko, tokrat proti razigranim Domžalčanom niso bili niti blizu. To je bila njihova druga zaporedna zmaga v gosteh, pot proti njej je v 29. minuti začel tlakovati Ivan Knezović, ki je v mrežo lepo preusmeril podajo Tadeja Apatiča na prvo vratnico. Marko Drevenšek je s 35 metrov ob slabem posredovanju Vasje Simčiča postavil izid polčasa, v drugem delu pa je gostujočo zmago po ubranjenem poskusu Juninha s strelom v nebranjeni del mreže potrdil Lucas Horvat.