Po treh tekmah posta, ko je tudi Koper osvojil zgolj točko, je znova zadel prvi strelec
Po treh tekmah posta, ko je tudi Koper osvojil zgolj točko, je znova zadel prvi strelec "kanarčkov" Maks Barišić, ki je v nadaljevanju tekme podal še za na koncu zmagoviti gol Kaheema Parrisa. Foto: www.alesfevzer.com

Po popolnih 11 krogih slovenskega nogometnega prvenstva 2021/22 vodi Koper s 23 točkami, Bravo je drugi z 22 točkami, Olimpija tretja z 19, četrti pa Maribor s 17, peti branilec naslova Mura pa s 16 ...

Z zaostalo tekmo 4. kroga se je razjasnila prvoligaška lestvica, na vrh katere se je vrnil Koper. Po dveh porazih in nedeljskem remiju pri Muri so se kanarčki vrnili na zmagovito pot. Ključ do uspeha je bila učinkovitost in takojšnji odgovori na vsak zadetek Domžal, ki so zaradi slabše razlike v golih zdrsnili na 8. mesto in so del četverca, ki se po slabi tretjini sezone bori za obstanek.

Zadetki s tekme Koper - Domžale

Ob koncu 1. polčasa dva gola Koprčanov

Ko Parris in Barišić zabijeta za Koper, ta zmaga. Napadalna jamajško-slovenska naveza je prispevala 11 golov od skupno 21 zadetkov vodilnega kluba Prve lige. Foto: www.alesfevzer.com

V prve pol ure je pobuda bila na strani Kopra, ki si je ravno v 30. minuti tudi priigral prvo veliko priložnost 1. polčasa. Po daljšem pritisku je na robu kazenskega prostora do strela prišel Barišić, ki je s pravcato bombo stresel prečko.

Ivan Božić (Celje)

Na drugi strani je bil pri Domžalah Dejan Georgijević za las prekratek ob idealnem predložku Jakupovića. Že v naslednjem napadu Kopra je skorajda nemogoče zgrešil Ivica Guberac, ki je bil v izvrstnem položaju sredi 16-m prostora.

Podjetnost Koprčanov se je obrestovala v 41. minuti, ko so izigrali domžalsko obrambo, vtekel je Maks Barišić, ki je zadel ob bližnji vratnici. Šesti zadetek sezone za napadalca, ki je predtem zatresel prečko.

Že čez dve minuti je Koper podvojil vodstvo, ko je s hitro in učinkovito akcijo iz igre vrgel Domžale. Po podaji Mateja Palčića z desne strani je na levi vratnici Lamin Colley mirno zaključil za 2:0 in svoj drugi ligaški gol.

Prebujeni gostje poskrbeli za goleado

Koper in Domžale sta se pomerila prvič v sezoni 2021/22. Zgodovinsko ostaja rahla prednost na strani Domžalčanov s 27 zmagami, 16 remiji in zdaj 25 porazi proti Koprčanom. Foto: www.alesfevzer.com

Drugi polčas se je začel z močnim pritiskom Domžal, ki so očitno navdih črpali iz tekme z Mariborom, ko so dvakrat zaostajali za dva gola, a na koncu prišli do remija. Po podaji iz kota Senijada Ibričića je z roba kazenskega prostora atraktivno z volejem zadel Arnel Jakupović. Domžalčani so dobili krila, a pri lovu na izenačenje pozabili na obrambo. Koper je izkoristil odprti prostor in po protinapadu je do lahkega zadetka po podaji Barišića za 3:1 prišel Kaheem Parris. To je bil peti ligaški gol za 21-letnega Jamajčana, ki je ob tem prispeval tudi tri podaje.