Med najzaslužnejšimi za slavje Koprčanov je bil odlično razpoloženi vratar Adnan Golubović, varovanci Zorana Zeljkovića pa so v zadnjih 25 minutah kaznovali zapravljene priložnosti Mure.

Mura narekovala ritem igre, a zmaga Kopru

V 69. minuti je najprej nekoliko z desne strani z diagonalnim strelom zadel branilec Ivan Novoselec, štiri minute pozneje pa je z leve strani žogo pod prečko poslal še Lamin Colley, ki je na igrišče prišel samo šest minut prej. Sobočani so ublažili poraz v 92. minuti, ko je po podaji z leve strani iz bližine z glavo zatresel mrežo Žiga Škoflek.

Koper, ki je bil brez Mateja Palčiča in je v prvem polčasu zadel vratnico, je v tej sezoni proti Muri ostal neporažen.

Domači trener Damir Čontala je že v 26. minuti moral poseči po menjavi vratarja, saj si je Marin Ljubić poškodoval stegensko mišico, v vrata je stopil Marko Zalokar.

Muraši sedem krogov pred koncem zaostajajo 12 točk za vijoličastimi in so najbrž dokončno izgubili boj za ubranitev naslova državnega prvaka.

Statistika tekme Mura – Koper (vir: Sportklub)

Streli: 14:8 (v prvem polčasu 7:3)

V okvir vrat:
7:5 (3:1)

Posest žoge:
51:49 odstotkov (49:51)

Ziljkić med strelci prvič po oktobru

Zvečer se je na klopi Olimpije predstavil Robert Prosinečki in se veselil zmage s 4:1 nad Radomljami, ki so v tej sezoni Ljubljančanom že zagrenile življenje – septembra so v Stožicah zmagale z 2:3.

Tokrat je bilo drugače, vse tri točke so ostale doma in Olimpija se bo v soboto na derbi v Ljudski vrt odpravila z zaostankom sedmih točk. Zeleno-beli so povedli v 15. minuti, ko je z 11-metrovke zadel Mario Kvesić, potem ko je z roko v kazenskem prostoru igral Luka Guček.

Gostje, ki so bili v prvem polčasu enakovreden tekmec, so najprej zatresli mrežo v 12. minuti, a je bil zadetek zaradi prepovedanega položaja pravilno razveljavljen. Izenačenja pa so se veselili v 29. minuti. Kvesić je sredi igrišča naredil napako in žogo prepustil Radomljanom, proti kazenskemu prostoru jo je popeljal Mark Zabukovnik in z 18 metrov streljal pod prečko, od katere se je žoga odbila za črto.

Izid ni bil dolgo poravnan. V 35. minuti je Almedin Ziljkić našel Djaloja Aldairja na robu kazenskega prostora na desni strani, ta pa je s 15 metrov z nizkim strelom zadel bližnji kot gostujočih vrat za vodstvo z 2:1.

Radomlje so imele ob koncu prvega polčasa dve lepi priložnosti, poskusila sta Tomislav Mrkonjić in Gedeon Guzina, toda obakrat se je izkazal Olimpijin vratar Ivan Banić.

V 63. minuti se je Almedin Ziljkić še sam vpisal med strelce in zlomil odpor Kalcerja. Po akciji Aldairja in Erica Boakyeja, ki je podal z desne strani, je s šestih metrov zadel prvič po 23. oktobru! Končni izid je v 90. minuti po lepi kombinaciji več igralcev (v zaključku akcije sta sodelovala Robert Mudražija in Nik Prelec) postavil Ivan Prtajin. Po strelu hrvaškega napadalca v 82. minuti je žoga zadela obe vratnici in se odbila nazaj v polje.

Olimpija je na prejšnjih šestih tekmah zmagala le enkrat. Trener Dino Skender se je moral posloviti, prišel je legendarni Prosinečki. Med premorom za reprezentančne tekme je imel dovolj časa, da je spoznal ekipo, na debiju pa ni mogel računati na tri nogometaše. Zaradi kartonov so manjkali najboljši strelec Mustafa Nukić, Svit Sešlar in Đorđe Crnomarković.

Kapetan Timi Max Elšnik se je vrnil po skoraj petmesečni odsotnosti zaradi poškodbe.

Prosinečki preporodil Olimpijo pred derbijem
Zadetki s tekme Olimpija - Kalcer Radomlje

Evrogol Trdina odprl Bravu pot do zmage

Nedeljsko dogajanje na slovenskih prvoligaških zelenicah se je začelo v Kidričevem, kjer je bil Bravo z 0:2 boljši od Aluminija, premagal ga je tretjič zapored.

Prvo veliko priložnost na tekmi so imeli v 11. minuti Kidričani. Haris Kadrić je sam stekel proti vratom gostov, toda na koncu je preslabo streljal oziroma je vratar Matija Orbanić prebral njegovo namero.

Šiškarji so povedli v 63. minuti. Gašper Trdin se je odločil za strel s približno 35 metrov in žogo poslal v levi zgornji kot Aluminijevih vrat. Pravi evrogol.

Tri minute pozneje je Orbanić ustavil nevaren prosti strel Martina Šrolerja, Kidričani pa so še naprej iskali izenačenje in bili nekajkrat nevarni, med drugim je v 80. minuti ključno posredoval Mitja Križan in preprečil zadetek.

Domači so tudi v končnici vse stavili na napad, toda v 84. minuti so izgubili žogo na sredini igrišča, kar je na koncu s strelom pod prečko kaznoval Martin Kramarič za končnih 2:0.

29. KROG:
ALUMINIJ – BRAVO 0:2 (0:0)
250; Trdin 63., Kramarič 84.

Aluminij: Janžekovič, Musa (88./Ploj), Petek, Pečnik, Turčin, Šroler (82./Bizjak), Marinšek, Plantak (55./Brest), Prša, Špehar, Kadrić.

Bravo: Orbanić, Križan, Jakšić, Milić (69./Trontelj), Kavčič, Trdin, Kurtović, Španring, Kramarič (91./Memić), Kerin (85./Kirm), Bajde.

Sodnik: Nejc Kajtazović (Kranj)

Zadetka s tekme Aluminij - Bravo

MURA – KOPER 1:2 (0:0)
2000; Škoflek 92.; Novoselec 69., Colley 73.

Mura: Ljubić (26./Zalokar), Pucko, Karamarko (78./Škoflek), Gorenc, Lorbek (78./Beganović), Šturm, Kous, Horvat, Bobičanec, Mulahusejnović (46./Lotrič), Daku.

Koper: Golubović, Rajčević, Bručić, Novoselec, Žužek, Izata (47./Guberac), Jelić Balta, Vešner Tičić (80./Đira), Šušnjara (67./Colley), Parris (79./Jašaragić), Osuji.

Sodnik: Matej Jug (Tolmin)

Zadetki s tekme Mura - Koper

OLIMPIJA – KALCER RADOMLJE 4:1 (2:1)
1000; Kvesić 15./11-m, Aldair 35., Ziljkić 63., Prtajin 90.; Zabukovnik 29.

Olimpija: Banić, Čabraja, van Bruggen, Ratnik (88./Milović), Boakye, Pilj, Elšnik (65./Mudražija), Kvesić, Aldair (65./Matko), Ziljkić (88./Prelec), Prtajin (94./Tall).

Kalcer Radomlje: Velić, Primc (85./Nuhanović), Guček, Mužek, Rugašević (85./Mišić), Zabukovnik, Ćalušić, Šarić (69./Pogačar), Cerar (69./Bumbu), Mrkonjić (86./Prohouly), Guzina.

Sodnik: David Šmajc (Predoslje pri Kranju)

Radomljani so se v prvem polčasu enakovredno kosali z Olimpijo, v drugem pa so popustili. Foto: www.alesfevzer.com