Nogometaši Domžal so zapravili vodstvo proti Luki Kopru in na koncu iztržili zgolj točko. Foto: Aleš Fevžer
Elvis Bratanović
Nogometaši Rudarja (na fotografiji Elvis Bratanović) so izkoristili številčno premoč na zelenici in Aluminij ugnali s 3:0. Foto: Aleš Fevžer
Zadetki s tekme Rudar - Aluminij
Domžale in Luka Koper neodločeno

Že v soboto sta bili odigrani dve tekmi - v Novi Gorici sta se Gorica in Celje razšla brez zmagovalca (0:0), v Ljudskem vrtu pa je Maribor nadigral in z visoko zmago odpravil Triglav (4:1).

Koper s kančkom sreče do točke
Nogometaši Domžal so bili v prvem polčasu občutno boljši nasprotnik, že v 7. minuti jih je v vodstvo popeljal Darko Zec. Ta je zadel po odličnem prodoru Erika Janže, ki se je na levi strani spretno otresel Mateja Mavriča Rožiča in odbitem strelu Jureta Balkovca. Koprski vratar Igor Nenezić je bil ob Zecovem strelu v spodnji desni kot vrat povsem nemočen. V nadaljevanju so Primorci zaigrali nekoliko bolje, po dobri uri igre je nevarno zapretil Miroslav Čovilo, v 66. minuti pa je bil izid tudi poravnan. Po nizkem predložku s prostega strela je želel Janža žogo izbiti v avt, a je zadel dobro postavljenega rezervista Mateja Pučka, od katerega se je žoga odbila v domžalsko mrežo.

Koprčani bi v končnici tekme uprizorili celo preobrat, a je Ivanu Brečeviču veselje preprečila vratnica. Po štirih minutah sodnikovega dodatka je glavni sodnik odpiskal konec.

Aluminij pol ure z 9 nogometaši
Gostitelji so povedli že v 26 sekundi srečanja, ko je po bliskoviti akciji zadel Mate Eterović. Najprej je proti vratom sprožil Elvis Bratanović, strel je vratar Tomaž Murko ubranil, žoga pa se je odbila do Eterovića, ki jo je brez težav hladnokrvno porinil v mrežo. Tekma je bila zelo dinamična, ritem igre je bil visok, priložnosti so se kot po tekočem traku vrstile na obeh straneh. Ključni trenutek je nastopil po dobri uri igre, ko sta bila izključena Aluminijeva Gorazd Zajc, ki je rdeči karton prejel zaradi udarca s komolcem, in Robert Kurež, ki si je izključitev prislužil zaradi predolgega jezika. Rudar je odsotnost dveh igralcev hitro vnovčil, v 64. minuti je na 2:0 povišal Ivan Firer, ki je odbito žogo pospravil v mrežo.

Aluminij je bil popolnoma razglašen, v 69. minuti je še drugič na tekmi zadel Eterović, ki so ga v zaključku srečanja odnesli z igrišča. To je bila prva zmaga Rudarja nad Aluminijev v letošnji sezoni.

22. krog:
DOMŽALE - LUKA KOPER 1:1 (1:0)
500; Zec 7.; Pučko 66.

Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Čadikovski, Knezović, Balokog, Korun (72./Kostakis), Balkovec, Dobrovoljc, Janža (85./Osmanaj), Požeg-Vancaš (71./Vuk).

Koper: Nenezić, Palčič, Rožič Mavrič, Blažič, Hadžič, Migliorini (75./Bradaschia), Guberac, Čovilo, Galešić, Brečević, Popović (57./Pučko).

Sodnik: Miran Bukovec (Lendava)

RUDAR - ALUMINIJ 3:0 (1:0)
800; Eterović 1., 69., Firer 64.
RK: Zajc 60., Kurež 60./oba Aluminij

Rudar: Rozman, Bubalović (77./Bakarič), Jeseničnik, Rošer, Firer, Črnčič, Jahič (77./Podlogar), Kašnik, Bratanović (66./Rotman), Radujko, Eterović.

Aluminij: Murko, Hodžurda, Topolovec, Bingo, Kurež, Bloudek, Ožvald, D. Rešek, Drevenšek, M. Rešek (57./Zajc), Črnic (65./Jeleč).

MARIBOR - TRIGLAV 4:1 (3:0)
1.800; Berić 5., Cvijanović 30., Tavares 38., Milec 48.; Đurković 59.

MARIBOR 21 16 3 2 48:15 51 OLIMPIJA 21 12 3 6 41:22 39 DOMŽALE 22 11 3 8 27:22 36 LUKA KOPER 22 9 7 6 27:24 34 CELJE 22 7 9 6 20:20 30 TRIGLAV 22 6 6 10 22:29 24 RUDAR 21 6 6 9 21:32 24 GORICA 22 6 6 10 28:41 24 ALUMINIJ 22 6 3 13 20:39 21 MURA 05 21 5 2 14 28:39 17