Matej Mavrič Rožič je v 22. minuti popeljal Koper v vodstvo z 11-metrovke. Foto: Aleš Fevžer
Koper napolnil mrežo Domžal

Srečanje je bilo odigrano pozneje, ker je prejšnji teden na koprskem stadionu potekalo 19. svetovno prvenstvo belgijskih ovčarjev.
V boju za evropsko vozovnico imajo zdaj "kanarčki" točko prednosti pred tokratnimi tekmeci. Povedli so po prvi pravi akciji. V 22. minuti je Ivan Brečević lepo preigraval v kazenskem prostoru, kjer ga je podrl Nejc Skubic, 11-metrovko pa je zanesljivo izvedel Matej Mavrič Rožič. Ob koncu prvega polčasa je Goran Galešić pritekel sam pred Nejca Vidmarja, ki pa je v tem dvoboju zmagal.
Brečević povišal na 2:0
Ključni trenutek tekme se je zgodil v 61. minuti, ko sta se zaletela Gaber Dobrovoljc in vratar Vidmar, Brečević pa je odbito žogo mirno odpeljal proti prazni mreži za 2:0.
Po drugem zadetku so se Koprčani povlekli pred svoj kazenski prostor in prežali na protinapade. Bledi gosti so jalovo napadali, gostitelji pa so bili večkrat nevarni iz nasprotnih napadov. V 85. minuti je Galešić lepo podal z leve strani, najvišji v skoku pa je bil mladi Leo Štulac, ki je z glavo preusmeril žogo za končnih 3:0. Minuto pred iztekom tekme so gosti po dobrem strelu Gorana Vuka z 20 metrov prvič sprožili v okvir domačih vrat, a je bil Igor Nenezić zanesljiv.
31. krog:
LUKA KOPER
- DOMŽALE 3:0 (1:0)
750; Mavrič Rožič 22./11-m, Brečević 61., Štulac 85.
Luka Koper: Nenezić, Bagarić , Hadžić, Mavrič Rožič, Blažič, Črnigoj, Štulac ( 86./Migliorini ), Galešić, Guberac ( 91./Pučko), Brečević ( 77./Mendy), Bradaschia .
Domžale: Vidmar, Dobrovoljc, Knezović ( 46./Požeg Vancaš), Korun ( 46./Majer), Janža, Kous , Skubic , Gorenc Stankovič ( 78./S. Vuk), G. Vuk, Čadikovski, Osmanaj.
Sodnik: Dragoslav Perić (Kranj)

MARIBOR 31 22 4 5 69:27 70 OLIMPIJA 31 18 6 7 63:31 60
LUKA KOPER 31 13 11 7 44:33 50
DOMŽALE 31 14 7 10 35:32 49 CELJE 31 11 11 9 31:28 44 RUDAR 31 10 7 14 36:48 37 TRIGLAV 31 8 9 14 32:43 33 GORICA 31 8 9 14 38:53 33 ALUMINIJ 31 7 7 17 31:56 28 MURA 05 31 6 5 20 35:63 23