V Celju so igrali dvakrat po 60 minut. Za gostitelje je prvi gol dosegel Luka Kerin v 14. minuti, drugega pa Jakob Novak v 117. Za goste je v 35. minuti izenačil Jaka Štromajer.

"Dobro je, da smo končno začeli tudi tekme. Seveda je pomembno, da smo zadržali zmagovalni niz. Kar zadeva igro, so bile dobre in slabe stvari, vidi se, da smo malo težki, kar je normalno po uvodnih treningih, tako da bomo tempirali zadevo tako, da bodo dobili svežino, ko bo to potrebno," je za klubsko spletno stran povedal trener Celjanov Dušan Kosić.

Kapetan Mitja Lotrič je tako pred nadaljevanjem prvenstva optimističen, verjame tudi v osvojitev naslova: "Vsi igralci komaj čakamo, da si tekme sledijo na tri dni. To je nekaj najlepšega v nogometu. Verjamem, da lahko vzamemo tudi naslov."

Celjani so na prvoligaški lestvici na odličnem drugem mestu, za vodilno Olimpijo pa zaostajajo za pet točk.

Tekme prvoligašev po dolgem premoru
Ta konec tedna so tudi nekateri drugi nogometni prvoligaši po dolgem premoru, nazadnje so igrali 8. marca, odigrali prve pripravljalne tekme za nadaljevanje sezone. Vodilna Olimpija je igrala proti Aluminiju in zmagala z 1:0, potem ko je z enajstih metrov zadel Endri Čekiči.

Mariborčani so pod vodstvom novega trenerja Sergeja Jakirovića v Ljudskem vrtu po podaljšani, 120-minutni tekmi premagali Nafto s 3:1. Lendavčani so povedli, Mariboru pa so nato zmago priigrali Alexandru Cretu, Rok Maher in Felipe Santos.

Domžale so z 1:0 odpravile Roltek Dob, potem ko je najstrožjo kazen ob koncu tekme unovčil Janez Pišek, Bravo pa je s 6:0 odpravil Brinje Grosuplje, Martin Kramarič, Mustafa Nukić, Roko Baturina, Aljoša Matko, Almin Kurtović in Žan Trontelj so bili strelci.

Na tekmi med Rudarjem in Muro so igrali dvakrat po 60 minut, s 4:2 pa so bili boljši Sobočani. Za zmagovalce so zadeli Fejsal Mulić, Kai Cipot, Andrija Bubnjar z enajstmetrovke in Kevin Žižek.