Rok Sirk je dosegel prvi zadetek po nedavni vrnitvi v Maribor. Foto: BoBo/Žiga Živulović ml.

Mariborčani so tekmo začeli podjetneje in prevzeli pobudo, v 16. minuti pa tudi povedli. Rok Jazbec je na vrhu kazenskega prostora spotaknil Aljošo Matka, zato je sledila 11-metrovka, ki jo je zanesljivo s strelom po sredini unovčil Blaž Vrhovec.

Varovanci Simona Rožmana so bili blizu novemu zadetku v 25. minuti, a je Rok Sirk žogo za malo poslal mimo vratnice iz bližine z leve strani. Toda že v naslednji minuti se je mariborski napadalec prvič vpisal med strelce, ko je z glavo zadel po Matkovi podaji z leve strani.

Vratnica Šarića

V 28. minuti so po zmedi v mariborskem kazenskem prostoru do svoje prve priložnosti prišli tudi Radomljani, streljal je Ivan Šarić, a mu je veselje preprečila vratnica. Le malce zatem je na drugi strani s slabih 20 metrov sprožil Marko Alvir in oplazil zunanji del mreže. V 37. minuti je Matko potegnil po desni strani in prišel v kazenski prostor, kjer se je odločil za strel s 14 metrov, vendar je bil malce premalo natančen z diagonalnim strelom.

Gostitelji so v prvem polčasu prišli še do strela v 42. minuti prek Šarića, toda Ažbe Jug ni imel težjega dela. Malce bolj se je moral v 45. minuti potruditi David Šugić po novem poskusu Matka iz kazenskega prostora.

Kalcer Radomlje je v štirih krogih osvojil pet točk. Foto: BoBo/Žiga Živulović ml.

Radomljani znižali v 65. minuti

V drugem polčasu je v 49. minuti Nemanja Mitrović z glavo streljal čez gol, Matko pa malce pozneje z nogo mimo vrat. Na drugi strani je v 56. minuti Mark Zabukovnik iz ugodnega položaja streljal previsoko.

Radomlje so se v igro vrnile v 65. minuti, ko je po odbijanju žoge pred vrati Maribora Saša Varga s peto spretno ugnal Juga za znižanje na 1:2. To je vneslo nekaj več živčnosti v vrste gostov, a pravih priložnosti domači do konca tekme niso več imeli. V 90. minuti je malce z desne strani sprožil Nino Žugelj in za kakšen meter zgrešil vrata Radomljanov.

V petek je 4. krog odprla tekma Bravo – Celje (2:1), v nedeljo bosta na sporedu še dvoboja CB24 Tabor Sežana – Olimpija in Aluminij – Mura.